The BSS Tour Częstochowa

The BSS Tour Częstochowa

Prelegenci

Prelegenci

Adam Wąsik Pracownia EB Współwłaściciel
Andrzej Knop Servecom Prezes
Aneta Janik – Barciś Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Częstochowa Dyrektor Zarządzająca
Anna Tymoszenko Urząd Miasta Częstochowa Kierownik Centrum Obsługi Inwestora
Artur Kluba ZF Group Dyrektor HR
Artur Siwek Regionalna Izba Przemysłowo–Handlowa w Częstochowie Członek Rady
Iwona Grochowska NAIS CEO
Joanna Okularczyk TEST Systemy Uszczelniające Członek Zarządu
Kateryna Kompas Hegelmann Poland Prokurent
Krzysztof Matyjaszczyk Miasto Częstochowa Prezydent Miasta
Mateusz Rykała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Wiceprezes
Sławomir Margas Liberty Częstochowa Sp. z o.o. Dyrektor Personalny
Tomasz Brymora Kacper Sp. z o. o. Prezes Zarządu
Wiktor Doktór Pro Progressio Prezes
Zyta Machnicka Lightness CEO
Krzysztof Matyjaszczyk Miasto Częstochowa Prezydent Miasta
  • Linkedin
Aneta Janik – Barciś Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Częstochowa Dyrektor Zarządzająca Ekspert HR i rynku pracy, komunikacji i budowania zespołów. Z branżą rynku pracy i pracy tymczasowej związana od 15 lat. Wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, ambasadorka ogólnopolskiej akcji #DzienZmian, która promuje legalne i bezpieczne zatrudnienie. Swoją markę buduję z dużą dawką konsekwencji, otwartością na ludzi i chęcią rozwoju.
Działa zgodnie z zasadą: do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach. Jest członkinią Klubu Kobiet Przedsiębiorczych w Poznaniu, członkinią Rady oraz Wiceprzewodniczącą Komisji ds. Kształcenia Zawodowego w Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Ambasadorka Klubu Kobieta i Pieniądze w Częstochowie. Autorka wielu tekstów branżowych.
Angażuje się w działalności charytatywną i wspiera młode osoby, chętnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Pomaga kobietom rozwijać ich biznesy. W biznesie ważna jest kobiecość. Zaraża pozytywną i niewyczerpalną energią.
Joanna Okularczyk TEST Systemy Uszczelniające Członek Zarządu Od początku istnienia firmy TEST Systemy Uszczelniające w 1992r., jako współwłaściciel, pracowałam na większości stanowisk pracy, co owocuje doświadczeniem oraz zrozumieniem potrzeby dobrej organizacji pracy. Uważam, że do rozwoju przedsiębiorstwa niezbędna jest przede wszystkim radość tworzenia, świadomość z kim i dla kogo pracujemy oraz umiejętność budowania przewagi konkurencyjnej w zmiennych warunkach gospodarczych.
W firmie zajmuję się tym, co najbardziej mnie interesuje - strategią, marketingiem, wizerunkiem i promocją, szkoleniami i polityką kadrową, jestem także Pełnomocnikiem SZJ ISO 9001 - od 2004r.
Jestem przewodniczącą Komisji Rewizyjnej RIPH w Częstochowie oraz członkiem Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.
Uważam, za bardzo istotne uwrażliwienie przedsiębiorców na etykę i odpowiedzialność biznesu oraz nauczenie poczucia dumy z prowadzenia firmy i z zawodu przedsiębiorcy.
Motto
Rób, co lubisz robić, a nigdy nie będziesz musiał chodzić do pracy.
  • Linkedin
Artur Siwek Regionalna Izba Przemysłowo–Handlowa w Częstochowie Członek Rady Od 15 lat związany z doradztwem gospodarczym i rynkiem kapitałowym. Dyrektor ds. Komunikacji Inwestycyjnej Skarbiec TFI SA. Makler Papierów Wartościowych, Certyfikowany Specjalista ds. rachunkowości Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Przewodniczący Rady Nadzorczej giełdowej spółki EL-Q SA. Ekspert w zakresie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej - przygotowywał dokumentację oraz prowadził i rozliczał projekty o wartości ponad 400 mln złotych W latach 2008 - 2010 Wspólnik i Wiceprezes Zarządu Spółki będącej Autoryzowanym Doradcą na rynku NewConnect. W latach 2010 - 2012 Członek Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A która zarządza Częstochowskim Parkiem Przemysłowo - Technologicznym. W latach 2012 – 2016 Dyrektor ds. rozwoju i inwestycji MPK w Częstochowie. Ekspert projektu prowadzonego przez Bank Światowy w zakresie tzw. procesu przedsiębiorczego odkrywania - procesu identyfikowania przez przedsiębiorstwa innowacji, konieczności prowadzenia prac B+R i ich wdrażania. Broker technologii Politechniki Częstochowskiej.
  • Linkedin
Zyta Machnicka Lightness CEO
  • Linkedin
Iwona Grochowska NAIS CEO
  • Linkedin
Adam Wąsik Pracownia EB Współwłaściciel
Mateusz Rykała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Wiceprezes Sosnowiczanin, samorządowiec. Wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. od 2017 roku. Specjalista programowania rozwoju. I Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca w latach 2014-2017 odpowiedzialny za inwestycje, obsługę inwestora i promocję. Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu, w latach 2010-2014. W latach 2009-2014 Prezes Zarządu Regionalnego Funduszu Ekorozwoju S.A. w Bielsku-Białej. W latach 2006-2009 Pełnomocnik Prezydenta Miasta Sosnowca ds. Rozwoju i Współpracy z Zagranicą. 2004 – 2006 Podinspektor w Wydziale Programowania Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Doświadczenie w pracach Rad Nadzorczych m.in. NPGK Świętochłowice Sp. z o.o., TBS Centrum Będzin Sp. z o.o., Centrum Pediatrii w Sosnowcu Sp. z o.o., Tramwaje Śląskie w Chorzowie S.A. Absolwent Historii na Uniwersytecie Śląskim, Zarządzania Przedsiębiorstwem PARP, MBA na Akademii WSB. Włada językiem angielskim i włoskim.
  • Linkedin
Andrzej Knop Servecom Prezes Absolwent Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku informatyka. Karierę zawodową zaczynał od pracy dla Telekomunikacji Polskiej, aktualnie Orange.
Od 2007r przedsiębiorca w branży IT, specjalizuje się m.in. w sprzedaży na rynku e-commerce do odbiorców z segmentów b2c oraz b2b, a także w rozwiązaniach informatycznych dla biznesu.
Współpracuje z firmami zarówno z sektora MŚP jak i dużymi korporacjami – m.in. od 2009 r. został jednym z pierwszych lokalnych partnerów biznesowych P4 sp. z o.o. właściciela sieci telefonii komórkowej PLAY.
W 2015 r. był wśród założycieli zarządu lokalnego oddziału Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, obecnie członek zarządu tej organizacji. Aktywnie angażuje się w działalność na rzecz lokalnych przedsiębiorców i miasta.
Aktualnie jest członkiem zarządu w trzech spółkach zajmujących się sprzedażą i usługami w branży IT, łączy budowanie strategii z nowoczesnym marketingiem i nadzorem nad projektami IT.
  • Linkedin
Artur Kluba ZF Group Dyrektor HR Od dwudziestu trzech lat jest związany z branżą Automotive a od 15 lat lideruje zespołom HR w różnych organizacjach. Jako Pracodawca dwukrotnie nagrodzony przez Prezydentów RP nagrodą Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Doświadczony w budowaniu relacji z pracownikami i partnerami społecznymi w różnych aspektach prowadzonego biznesu. Pracował dla największych w branży automotive: Isuzu, GM, Opel, PSA. Aktualnie, w Nowym Zakładzie Elektroniki ZF w Częstochowie, jest odpowiedzialny za zbudowanie i utrzymanie efektywnej struktury, motywację i rozwój personelu zaangażowanego w produkcję systemów autonomicznej jazdy oraz wpierających bezpieczeństwo kierowców, wspierając tym samym strategię ZF Next Generation Mobility.
Tomasz Brymora Kacper Sp. z o. o. Prezes Zarządu Tomasz Brymora ukończył szkołę zawodową w zawodzie Cholewkarz, następnie technikum obuwnicze na kierunku Konstruktor obuwia. W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej ukończył studia na kierunku Logistyka Transportu. Ukończył także Collegium Humanum Szkoła Główna Menadżerska w Warszawie studiując podyplomowy kierunek Zarządzanie Biznesem oraz AgroBiznesem. Obecnie Studiuje Psychologię w Collegium Humanum w Warszawie.
Przedsiębiorca od 26 lat. Główna specjalizacja to zarządzanie produkcją oraz sprzedażą obuwia. Obuwie Kacper Global sprzedawane jest od Australii przez Europę po Amerykę Północną.
  • Linkedin
  • FOCUS ON Business
Wiktor Doktór Pro Progressio Prezes Wiktor Doktór jest Ekspertem specjalizującym się w szerokim zakresie działań w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, w tym BPO, Centrów Usług Wspólnych, Call i Contact Center oraz w tematyce nearshoringu i offshoringu. Jest Prezesem Zarządu Pro Progressio zlokalizowanej w Polsce - organizacji konsultingowo-doradczej w obszarze nowoczesnych usług biznesowych. Wiktor to jedna z czołowych osobowości outsourcingowych w Polsce, wielokrotnie nagradzana za pracę ukierunkowaną na rozwój i wzrost branży usług dla biznesu. Jest także autorem podcastów „BSS bez tajemnic” i „Good Morning BSS World”, gdzie wraz z gośćmi porusza różne tematy związane z globalnymi działaniami outsourcingowymi. Jego firma, Pro Progressio jest wydawcą mediów FOCUS ON Business - portalu biznesowego oraz drukowanego dwumiesięcznika.
  • Linkedin
Anna Tymoszenko Urząd Miasta Częstochowa Kierownik Centrum Obsługi Inwestora Zarządza Centrum Obsługi Inwestora w Częstochowie. Koordynuje program TERAZ LEPSZA PRACA dzięki któremu Częstochowę została najbardziej innowacyjnym miastem Polski 2018 i była w finale konkursu Innowacyjny Samorząd 2020. Wykładowczyni Collegium Humanum-Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie, doktorantka Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, na co dzień zajmuje się promocją gospodarczą miasta, nieruchomościami inwestycyjnymi oraz współpracą na liniach nauka – biznes – samorząd, autorka artykułów i publikacji w tym zakresie, trenerka rozwoju osobistego i behawiorystka. Prezeska Stowarzyszenia „Pasja do Życia” zajmującego się m.in. rozwijaniem przedsiębiorczości kobiet.
Sławomir Margas Liberty Częstochowa Sp. z o.o. Dyrektor Personalny Absolwent pedagogiki pracy w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, a także studiów podyplomowych z zakresu metalurgii w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zarządzania zasobami ludzkimi w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Członek Powiatowej Rady Rynku Pracy w Częstochowie. Od 2011 r. kieruje kadrami częstochowskiej Huty, która w tym czasie zmieniała właścicieli i dzierżawców. Obecnie, w ramach Grupy Liberty uczestniczy w wielu projektach z zakresu HR i jest odpowiedzialny za rekrutację pracowników.
Kateryna Kompas Hegelmann Poland Prokurent Pedagog z wykształcenia. Ma ponad 10-letnie doświadczenie nauczycielskie. Pracuje w Hegelmann Group od 5 lat. W codziennej pracy ceni sobie inicjatywę, rzetelność, samodzielność, odpowiedzialność i profesjonalizm. Prywatnie aktywnie spędza swój wolny czas uprawiając sport. Uwielbia też książki o różnej tematyce, które czyta w różnych językach.