The BSS Tour Częstochowa

The BSS Tour Częstochowa

Agenda

Agenda

04.11.2021
09:00 - 09:50
Rejestracja uczestników
04.11.2021
09:50 - 10:00
Otwarcie Kongresu
 • Anna Tymoszenko
  Anna Tymoszenko (Kierownik Centrum Obsługi Inwestora, Urząd Miasta Częstochowa)
 • Krzysztof Matyjaszczyk
  Krzysztof Matyjaszczyk (Prezydent Miasta, Miasto Częstochowa)
 • Wiktor Doktór
  Wiktor Doktór (Prezes, Pro Progressio)
04.11.2021
10:00 - 10:45
Częstochowa – Teraz Lepsza Praca i nie tylko - praca w regionie i lokalne inicjatywy HR
 • Aneta Janik – Barciś
  Aneta Janik – Barciś (Dyrektor Zarządzająca, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Częstochowa)
 • Artur Siwek
  Artur Siwek (Członek Rady, Regionalna Izba Przemysłowo–Handlowa w Częstochowie)
 • Joanna Okularczyk
  Joanna Okularczyk (Członek Zarządu, TEST Systemy Uszczelniające)
 • Krzysztof Matyjaszczyk
  Krzysztof Matyjaszczyk (Prezydent Miasta, Miasto Częstochowa)
 • Sławomir Margas
  Sławomir Margas (Dyrektor Personalny, Liberty Częstochowa Sp. z o.o.)
04.11.2021
10:45 - 11:30
Employer Branding dla małych i dużych. Trendy, inspiracje i najlepsze praktyki - co musisz wiedzieć o rynku pracy w czasach niepewności i turbulencji
- czego od pracodawcy oczekują dziś kandydaci oraz pracownicy i jaki to ma wpływ na Twoją strategię EB
- na jakie kanały, narzędzia i formaty warto postawić w komunikacji firmy jako pracodawcy u progu 2022 r.?
 • Zyta Machnicka
  Zyta Machnicka (CEO, Lightness)
04.11.2021
11:30 - 11:45
Przerwa kawowa
04.11.2021
11:45 - 12:30
Co się stało z pracowniczymi benefitami? Jak działać, żeby skutecznie budować w pracownikach poczucie docenienia?
 • Iwona Grochowska
  Iwona Grochowska (CEO, NAIS)
04.11.2021
12:30 - 13:30
Lunch
04.11.2021
13:30 - 14:15
MŚP i Korporacje – Region częstochowski biznesowo
 • Andrzej Knop
  Andrzej Knop (Prezes, Servecom)
 • Artur Kluba
  Artur Kluba (Dyrektor HR, ZF Group)
 • Kateryna Kompas
  Kateryna Kompas (Prokurent, Hegelmann Poland)
 • Mateusz Rykała
  Mateusz Rykała (Wiceprezes , Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna)
 • Tomasz Brymora
  Tomasz Brymora (Prezes Zarządu, Kacper Sp. z o. o.)
04.11.2021
14:15 - 14:30
Przerwa kawowa
04.11.2021
14:30 - 15:15
Dobra kampania EB to jaka? - Co liczy się w kampanii EB?
- Jak się do tego zabrać? Do’s and Dont’s kampanii EB
- Ile to kosztuje?
- Jak mierzyć kampanie? KPI podstawą działań
- Przykłady ciekawych kampanii z Polski i ze świata
 • Adam Wąsik
  Adam Wąsik (Współwłaściciel, Pracownia EB)
04.11.2021
15:15 - 16:15
Networking
04.11.2021
19:00 - 22:00
Gala Jurajski Produkt Roku Udział tylko na zaproszenie.
Krzysztof Matyjaszczyk Miasto Częstochowa Prezydent Miasta
 • Linkedin
Aneta Janik – Barciś Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Częstochowa Dyrektor Zarządzająca Ekspert HR i rynku pracy, komunikacji i budowania zespołów. Z branżą rynku pracy i pracy tymczasowej związana od 15 lat. Wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, ambasadorka ogólnopolskiej akcji #DzienZmian, która promuje legalne i bezpieczne zatrudnienie. Swoją markę buduję z dużą dawką konsekwencji, otwartością na ludzi i chęcią rozwoju.
Działa zgodnie z zasadą: do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach. Jest członkinią Klubu Kobiet Przedsiębiorczych w Poznaniu, członkinią Rady oraz Wiceprzewodniczącą Komisji ds. Kształcenia Zawodowego w Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Ambasadorka Klubu Kobieta i Pieniądze w Częstochowie. Autorka wielu tekstów branżowych.
Angażuje się w działalności charytatywną i wspiera młode osoby, chętnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Pomaga kobietom rozwijać ich biznesy. W biznesie ważna jest kobiecość. Zaraża pozytywną i niewyczerpalną energią.
Joanna Okularczyk TEST Systemy Uszczelniające Członek Zarządu Od początku istnienia firmy TEST Systemy Uszczelniające w 1992r., jako współwłaściciel, pracowałam na większości stanowisk pracy, co owocuje doświadczeniem oraz zrozumieniem potrzeby dobrej organizacji pracy. Uważam, że do rozwoju przedsiębiorstwa niezbędna jest przede wszystkim radość tworzenia, świadomość z kim i dla kogo pracujemy oraz umiejętność budowania przewagi konkurencyjnej w zmiennych warunkach gospodarczych.
W firmie zajmuję się tym, co najbardziej mnie interesuje - strategią, marketingiem, wizerunkiem i promocją, szkoleniami i polityką kadrową, jestem także Pełnomocnikiem SZJ ISO 9001 - od 2004r.
Jestem przewodniczącą Komisji Rewizyjnej RIPH w Częstochowie oraz członkiem Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.
Uważam, za bardzo istotne uwrażliwienie przedsiębiorców na etykę i odpowiedzialność biznesu oraz nauczenie poczucia dumy z prowadzenia firmy i z zawodu przedsiębiorcy.
Motto
Rób, co lubisz robić, a nigdy nie będziesz musiał chodzić do pracy.
 • Linkedin
Artur Siwek Regionalna Izba Przemysłowo–Handlowa w Częstochowie Członek Rady Od 15 lat związany z doradztwem gospodarczym i rynkiem kapitałowym. Dyrektor ds. Komunikacji Inwestycyjnej Skarbiec TFI SA. Makler Papierów Wartościowych, Certyfikowany Specjalista ds. rachunkowości Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Przewodniczący Rady Nadzorczej giełdowej spółki EL-Q SA. Ekspert w zakresie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej - przygotowywał dokumentację oraz prowadził i rozliczał projekty o wartości ponad 400 mln złotych W latach 2008 - 2010 Wspólnik i Wiceprezes Zarządu Spółki będącej Autoryzowanym Doradcą na rynku NewConnect. W latach 2010 - 2012 Członek Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A która zarządza Częstochowskim Parkiem Przemysłowo - Technologicznym. W latach 2012 – 2016 Dyrektor ds. rozwoju i inwestycji MPK w Częstochowie. Ekspert projektu prowadzonego przez Bank Światowy w zakresie tzw. procesu przedsiębiorczego odkrywania - procesu identyfikowania przez przedsiębiorstwa innowacji, konieczności prowadzenia prac B+R i ich wdrażania. Broker technologii Politechniki Częstochowskiej.
 • Linkedin
Zyta Machnicka Lightness CEO
 • Linkedin
Iwona Grochowska NAIS CEO
 • Linkedin
Adam Wąsik Pracownia EB Współwłaściciel
Mateusz Rykała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Wiceprezes Sosnowiczanin, samorządowiec. Wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. od 2017 roku. Specjalista programowania rozwoju. I Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca w latach 2014-2017 odpowiedzialny za inwestycje, obsługę inwestora i promocję. Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu, w latach 2010-2014. W latach 2009-2014 Prezes Zarządu Regionalnego Funduszu Ekorozwoju S.A. w Bielsku-Białej. W latach 2006-2009 Pełnomocnik Prezydenta Miasta Sosnowca ds. Rozwoju i Współpracy z Zagranicą. 2004 – 2006 Podinspektor w Wydziale Programowania Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Doświadczenie w pracach Rad Nadzorczych m.in. NPGK Świętochłowice Sp. z o.o., TBS Centrum Będzin Sp. z o.o., Centrum Pediatrii w Sosnowcu Sp. z o.o., Tramwaje Śląskie w Chorzowie S.A. Absolwent Historii na Uniwersytecie Śląskim, Zarządzania Przedsiębiorstwem PARP, MBA na Akademii WSB. Włada językiem angielskim i włoskim.
 • Linkedin
Andrzej Knop Servecom Prezes Absolwent Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku informatyka. Karierę zawodową zaczynał od pracy dla Telekomunikacji Polskiej, aktualnie Orange.
Od 2007r przedsiębiorca w branży IT, specjalizuje się m.in. w sprzedaży na rynku e-commerce do odbiorców z segmentów b2c oraz b2b, a także w rozwiązaniach informatycznych dla biznesu.
Współpracuje z firmami zarówno z sektora MŚP jak i dużymi korporacjami – m.in. od 2009 r. został jednym z pierwszych lokalnych partnerów biznesowych P4 sp. z o.o. właściciela sieci telefonii komórkowej PLAY.
W 2015 r. był wśród założycieli zarządu lokalnego oddziału Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, obecnie członek zarządu tej organizacji. Aktywnie angażuje się w działalność na rzecz lokalnych przedsiębiorców i miasta.
Aktualnie jest członkiem zarządu w trzech spółkach zajmujących się sprzedażą i usługami w branży IT, łączy budowanie strategii z nowoczesnym marketingiem i nadzorem nad projektami IT.
 • Linkedin
Artur Kluba ZF Group Dyrektor HR Od dwudziestu trzech lat jest związany z branżą Automotive a od 15 lat lideruje zespołom HR w różnych organizacjach. Jako Pracodawca dwukrotnie nagrodzony przez Prezydentów RP nagrodą Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Doświadczony w budowaniu relacji z pracownikami i partnerami społecznymi w różnych aspektach prowadzonego biznesu. Pracował dla największych w branży automotive: Isuzu, GM, Opel, PSA. Aktualnie, w Nowym Zakładzie Elektroniki ZF w Częstochowie, jest odpowiedzialny za zbudowanie i utrzymanie efektywnej struktury, motywację i rozwój personelu zaangażowanego w produkcję systemów autonomicznej jazdy oraz wpierających bezpieczeństwo kierowców, wspierając tym samym strategię ZF Next Generation Mobility.
Tomasz Brymora Kacper Sp. z o. o. Prezes Zarządu Tomasz Brymora ukończył szkołę zawodową w zawodzie Cholewkarz, następnie technikum obuwnicze na kierunku Konstruktor obuwia. W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej ukończył studia na kierunku Logistyka Transportu. Ukończył także Collegium Humanum Szkoła Główna Menadżerska w Warszawie studiując podyplomowy kierunek Zarządzanie Biznesem oraz AgroBiznesem. Obecnie Studiuje Psychologię w Collegium Humanum w Warszawie.
Przedsiębiorca od 26 lat. Główna specjalizacja to zarządzanie produkcją oraz sprzedażą obuwia. Obuwie Kacper Global sprzedawane jest od Australii przez Europę po Amerykę Północną.
 • Linkedin
 • FOCUS ON Business
Wiktor Doktór Pro Progressio Prezes Wiktor Doktór jest Ekspertem specjalizującym się w szerokim zakresie działań w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, w tym BPO, Centrów Usług Wspólnych, Call i Contact Center oraz w tematyce nearshoringu i offshoringu. Jest Prezesem Zarządu Pro Progressio zlokalizowanej w Polsce - organizacji konsultingowo-doradczej w obszarze nowoczesnych usług biznesowych. Wiktor to jedna z czołowych osobowości outsourcingowych w Polsce, wielokrotnie nagradzana za pracę ukierunkowaną na rozwój i wzrost branży usług dla biznesu. Jest także autorem podcastów „BSS bez tajemnic” i „Good Morning BSS World”, gdzie wraz z gośćmi porusza różne tematy związane z globalnymi działaniami outsourcingowymi. Jego firma, Pro Progressio jest wydawcą mediów FOCUS ON Business - portalu biznesowego oraz drukowanego dwumiesięcznika.
 • Linkedin
Anna Tymoszenko Urząd Miasta Częstochowa Kierownik Centrum Obsługi Inwestora Zarządza Centrum Obsługi Inwestora w Częstochowie. Koordynuje program TERAZ LEPSZA PRACA dzięki któremu Częstochowę została najbardziej innowacyjnym miastem Polski 2018 i była w finale konkursu Innowacyjny Samorząd 2020. Wykładowczyni Collegium Humanum-Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie, doktorantka Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, na co dzień zajmuje się promocją gospodarczą miasta, nieruchomościami inwestycyjnymi oraz współpracą na liniach nauka – biznes – samorząd, autorka artykułów i publikacji w tym zakresie, trenerka rozwoju osobistego i behawiorystka. Prezeska Stowarzyszenia „Pasja do Życia” zajmującego się m.in. rozwijaniem przedsiębiorczości kobiet.
Sławomir Margas Liberty Częstochowa Sp. z o.o. Dyrektor Personalny Absolwent pedagogiki pracy w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, a także studiów podyplomowych z zakresu metalurgii w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zarządzania zasobami ludzkimi w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Członek Powiatowej Rady Rynku Pracy w Częstochowie. Od 2011 r. kieruje kadrami częstochowskiej Huty, która w tym czasie zmieniała właścicieli i dzierżawców. Obecnie, w ramach Grupy Liberty uczestniczy w wielu projektach z zakresu HR i jest odpowiedzialny za rekrutację pracowników.
Kateryna Kompas Hegelmann Poland Prokurent Pedagog z wykształcenia. Ma ponad 10-letnie doświadczenie nauczycielskie. Pracuje w Hegelmann Group od 5 lat. W codziennej pracy ceni sobie inicjatywę, rzetelność, samodzielność, odpowiedzialność i profesjonalizm. Prywatnie aktywnie spędza swój wolny czas uprawiając sport. Uwielbia też książki o różnej tematyce, które czyta w różnych językach.