The BSS Tour Bydgoszcz

The BSS Tour Bydgoszcz

Agenda

Agenda

28.09.2022
19:00 - 21:00
Beforek - czyli przedkonferencyjny networking w dobrym klimacie Zapraszamy do wspaniałych przestrzeni Chillispaces na przedkonferencyjny networking. Wszyscy uczestnicy Forum HR nad Brdą, którzy będą w Bydgoszczy już 28.09 będą mieli okazje spotkać się ze sobą w przestrzeniach biur Chillispaces przy ul. Ogińskiego 2
29.09.2022
10:00 - 10:05
Otwarcie Forum
 • Wiktor Doktór
  Wiktor Doktór (Prezes, Pro Progressio)
29.09.2022
10:05 - 10:45
Bydgoszcz - Miasto Biznesu
 • Edyta Wiwatowska
  Edyta Wiwatowska (Prezes, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego)
29.09.2022
10:45 - 11:00
Przerwa kawowa
29.09.2022
11:00 - 11:45
Jak zorganizować pracę zespołu hybrydowego? - Jakie są cechy organizacji zdalnych i hybrydowych na świecie?
- Jak zorganizować współpracę asynchroniczną w zespole hybrydowym?
- Jaka jest rola leadership'u w kształtowaniu hybrydy w firmie?
- W jaki sposób ograniczyć liczbę spotkań online?
- Czy hybryda działa? Które firmy robią to dobrze?
 • Nadia Harris
  Nadia Harris (Założycielka, Remote School)
29.09.2022
11:45 - 12:00
Przerwa kawowa
29.09.2022
12:00 - 12:45
Dbamy o rozwój pracowników bez pytania o ich potrzeby
 • Rafał Glogier - Osiński
  Rafał Glogier - Osiński (Country Manager, LMC Polska)
29.09.2022
12:45-13:00
E-edukacja językowa na twoich własnych warunkach
 • Cezary Chałupa
  Cezary Chałupa (Chief Commercial Officer, Multilango.com)
29.09.2022
13:00 - 14:00
Lunch
29.09.2022
14:00 - 14:45
Zoomersi w pracy - czyli jak pokolenie Z podbija rynek pracy w Polsce Na rynek pracy nadciąga nowa siła, która lada moment będzie stanowiła największą grupę pracującą w naszym kraju. To pokolenie Z, które znacznie różni się od swoich poprzedników, nie ogląda się wstecz i oczekuje zmian. Kim są Zoomersi?
Jak ich rekrutować i z nimi współpracować?
Na jakie zmiany i wyzwania powinni się przygotować pracodawcy i managerowie?
Czy czeka nas rewolucja w podejściu do obecnego modelu pracy?
 • Katarzyna Piotrowska
  Katarzyna Piotrowska (Country Manager, CPL )
 • Mikołaj Jaśkiewicz
  Mikołaj Jaśkiewicz (Division Manager IT & Telco, CPL )
29.09.2022
14:45 - 15:00
Przerwa kawowa
29.09.2022
15:00 - 15:45
HR Nowej Generacji! Nowoczesne kompetencje HR, gdy gospodarka wciska hamulec bezpieczeństwa Według badania Konfederacji Lewiatan 86% pracodawców spodziewa się kilkuletniego, poważnego kryzysu gospodarczego w Polsce, a 41% firm znacznego wzrostu bezrobocia.
Jak zarządzić kompetencjami HR-u, aby restrukturyzacja zatrudnienia i morale najlepszych pracowników przyniosły spektakularne efekty biznesowe?
 • Monika Smulewicz
  Monika Smulewicz (Właścicielka, HR na szpilkach)
 • Radek Drzewiecki
  Radek Drzewiecki (CEO & Founder, Leanpassion)
29.09.2022
15:45 - 16:00
Podsumowanie Forum
 • Edyta Wiwatowska
  Edyta Wiwatowska (Prezes, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego)
 • Wiktor Doktór
  Wiktor Doktór (Prezes, Pro Progressio)
29.09.2022
16:00 - 17:00
Giełda Networkingowa
 • Linkedin
 • FOCUS ON Business
Wiktor Doktór Pro Progressio Prezes Wybitny ekspert branży outsourcingu, specjalizujący się w wielu obszarach związanych z nowoczesnymi usługami dla biznesu, włącznie z BPO, R&D, ITO, Call Contact Center oraz tematyką nearshoringu i offshoringu. Jest prezesem Pro Progressio – organizacji zajmującej się doradztwem i konsultingiem z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu. Wiktor należy do grona najważniejszych osobowości outsourcingowych w Polsce i wielokrotnie był nagradzany za swój wkład w rozwój sektora usług dla biznesu w Polsce. Jest twórcą i autorem dwóch podcastów o tematyce sektora nowoczesnych usług dla biznesu - polskojęzycznego "BSS bez tajemnic" oraz anglojęzycznego "Good Morning BSS World".
 • Linkedin
 • FOCUS ON Business
Edyta Wiwatowska Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Prezes Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku prawo oraz studiów podyplomowych z programowania rozwoju regionalnego i zarządzania projektami. Posiada tytuł radcy prawnego. Od 2000 r. związana z obsługą projektów inwestycyjnych i współpracą z przedsiębiorcami. Z sukcesem prowadziła negocjacje skutkujące realizacją wielu inwestycji na terenie Bydgoszczy. W 2013 r. powierzono jej zadanie utworzenia Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o., odpowiedzialnej za promocję gospodarczą Bydgoszczy, wspieranie przedsiębiorczości i obsługę nowych projektów inwestycyjnych. Obecnie zarządzana przez nią Agencja, działając w formule „one stop shop”, kompleksowo i efektywnie wspiera inwestorów w mieście oraz aktywnie promuje potencjał Bydgoszczy w kraju i za granicą.
 • Linkedin
Nadia Harris Remote School Założycielka Założycielka zdalnej szkoły remoteschool.net oraz portalu remoteworkadvocate.com Międzynarodowa ekspertka pracy zdalnej i hybrydowej z wieloletnim doświadczeniem w branży HR. Liderka pracy zdalnej i hybrydowej według rankingu TOP 15 Remote Work Advocates przygotowanym przez All American Speakers oraz brytyjskiego raportu Onalytica „Who's who in remote working”. Globalna influencerka pracy zdalnej według rankingu Remote. Autorka książki „How to tackle hybrid working?” - wydanej w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, dedykowanej dla kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla. Prelegentka na licznych międzynarodowych konferencjach poświęconych pracy zdalnej. W swojej karierze zawodowej zrealizowała szereg globalnych projektów w branży marketingowej, e-commerce, IT oraz bankowości. Współpracowała zarówno z organizacjami typu remote-first, jak i hybrydowymi w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji i Afryce. Biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim, polskim i francuskim. Posiada dyplom MBA w zakresie międzykulturowej komunikacji menedżerskiej akredytowany przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych. Nadia jest również prawnikiem międzynarodowym, który specjalizuje się w organizacji pracy zdalnej za granicą.
 • Linkedin
 • FOCUS ON Business
Katarzyna Piotrowska CPL Country Manager Katarzyna związana jest z branżą HR od ponad 18 lat. Z sukcesem przeprowadziła wiele procesów rekrutacyjnych, w tym na stanowiska wyższe i kadry zarządczej oraz projekty rozwojowe kadry menedżerskiej. Obecnie wspiera swoją wiedzą i doradztwem z zakresu rynku pracy - zarówno obecnych klientów jak i nowych inwestorów na rynku polskim w roli Country Managera Cpl Poland. Wyznacza tym samym strategiczny kierunek usług Cpl w Polsce, nadzorując jakość świadczonych usług, a także prowadząc międzynarodowe projekty w ramach Grupy.
 • Linkedin
 • FOCUS ON Business
Monika Smulewicz HR na szpilkach Właścicielka Monika zajmuje się kształtowaniem ofert, procedur i standardów świadczenia usług outsourcingowych w zakresie kadr i płac oraz księgowości w GT. Na jej barkach spoczywa podejmowanie kluczowych decyzji dot. rozwoju biznesu i działań komunikacyjno marketingowych. Na co dzień sprawuje pieczę nad setkami kontraktów outsourcingowych realizowanych przez dziesiątki zespołów. Monika jest pasjonatką prawa pracy, założycielką Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego – HR na Szpilkach, certyfikowanym trenerem biznesu. Jej misja to edukacja środowiska HR, a w relacji z klientami sprawianie, by czuli się bezpieczni i „zaopiekowani”.
 • Linkedin
 • FOCUS ON Business
Rafał Glogier - Osiński LMC Polska Country Manager Socjolog, ekspert rynku pracy z doświadczeniem menedżerskim w tworzeniu efektywnych rozwiązań dla HR. Obecnie szef polskiego oddziału międzynarodowego koncernu LMC. Jako country manager LMC Polska odpowiada za rozwój: serwisu rekrutacyjnego Praca za rogiem, portalu z opiniami o pracodawcach Atmoskop.pl oraz platformy ze szkoleniami do nauki online Seduo.pl.
 • Linkedin
Mikołaj Jaśkiewicz CPL Division Manager IT & Telco Mikołaj jest ekspertem w zakresie wsparcia klientów w usługach rekrutacji stałych, Recruitment Process Outsourcing oraz contractingu IT w Cpl Poland. Swoje doświadczenie na rynku rekrutacyjnym zdobywał w agencjach doradztwa personalnego, specjalizujących się w pozyskiwaniu kandydatów w obszarze technologii informatycznych i telekomunikacji. Obecnie jest odpowiedzialny za zarządzanie zespołem konsultantów do spraw rekrutacji IT w Cpl Poland. Mikołaj w roli Division Managera IT & Telco na co dzień nadzoruje i zarazem aktywnie uczestniczy w procesach dostarczania usług rekrutacyjnych dla zewnętrznych klientów oraz przeprowadzaniu analiz rynkowych w obszarze HR, w tym w doradztwie w zakresie przygotowania strategii pozyskiwania talentów.
Cezary Chałupa Multilango.com Chief Commercial Officer Ekspert w zakresie business developmentu. 20 lat doświadczenia w pomaganiu firmom w budowaniu wartości przedsiębiorstw B2B, głównie w sektorach Telco, IT, Internet. Od 2016 roku związany ze środowiskiem startupowym, między innymi jako założyciel i CEO portalu film.org.pl, od 2019 głównie w zakresie edukacji on-line. Przed dołączeniem do Multilango zarządzał globalną sprzedażą w Enxoo jako Head of Growth, wcześniej w Netii SA jako Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający B2B i Szef Sprzedaży odpowiedzialny za polski rynek w GTS Central Europe (obecnie część Deutsche Telecom). W latach 2003 - 2010 Cezary piastował różne związane ze sprzedażą i business developmentem funkcje w Orange PL. Cezary posiada dyplom z Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Executive MBA Carlson School of Management University of Minnesota oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 • Linkedin
Radek Drzewiecki Leanpassion CEO & Founder CEO & Founder Leanpassion Group - założyciel Leanpassion – lidera transformacji LEAN STRATEGY w Polsce. Zdobył doświadczenie współpracując z ponad 300 firmami z Polski i z zagranicy. Autor bestsellerowej książki „Strategia LEAN – Dlaczego w WIELKICH firmach ludzie nie mogą doczekać się PONIEDZIAŁKÓW”, w której odchodzi od stereotypowego postrzegania LEAN jako narzędzi i projektów wdrożeniowych, a kładzie nacisk na autorski proces transformacji strategicznej. Współzałożyciel startupu Sherlock Waste – aplikacji do zgłaszania problemów w pracy i ich zmiany w innowacyjne rozwiązania. Pomysłodawca i założyciel streamingowego serwisu rozwojowego Leanovatica.com.