The BSS Tour Bydgoszcz

The BSS Tour Bydgoszcz

Agenda

Agenda

05.11.2020
10:00 - 10:15
Oficjalne otwarcie GBS Talks 4.0 - Virtual Forum
 • Maria Wasiak
  Maria Wasiak (Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Miasto Bydgoszcz)
 • Wiktor Doktór
  Wiktor Doktór (CEO, Pro Progressio)
05.11.2020
10:15 - 11:00
Wirtualni pracownicy – szanse i ryzyka dla miast – dyskusja o zmianach w postrzeganiu nowych krajowych i zagranicznych inwestycji w sektorze BSS - nowy model rozwoju inwestycji (rekrutacje dla firm, które nie mają swoich siedzib w miastach)
- zwiększenie zatrudnienia vs. zmniejszenie podatków korporacyjnych
- miejski Employer Branding, czyli jak skusić firmę do miasta
- zarządzanie na odległość – czy to się sprawdza na większą skalę
Prowadzone w języku polskim.
 • Adam Wąsik
  Adam Wąsik (Współwłaściciel, PracowniaEB)
 • Edyta Wiwatowska
  Edyta Wiwatowska (Prezes Zarządu, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego)
 • Marta Lyczmańska
  Marta Lyczmańska (Dyrektor Zarządzająca , Ciklum)
 • Waldemar Jasiński
  Waldemar Jasiński (VP Operations Europe and Asia, Livingston International)
 • Wiktor Doktór
  Wiktor Doktór (CEO, Pro Progressio)
05.11.2020
11:15 - 12:00
Polska jako lokalizacja dla centrów IT/BPO pochodzących z Białorusi - Obecna mapa Europejskich lokalizacji dla BSS
- Polska szansą dla rozwoju inwestycji BPO/ITO z kapitałem białoruskim
- wymogi prawne i kadrowe w przenoszeniu biznesu z Białorusi do Polski
Prowadzone w języku angielskim.
 • Elias van Herwaarden
  Elias van Herwaarden (Prezes, Location Perspectives)
 • Marta Kowalczyk-Rompała
  Marta Kowalczyk-Rompała (CEO, HubHR)
 • Michael Grebennikov
  Michael Grebennikov (Co-founder and co-CEO, Digiteum)
 • Łukasz Targoszyński
  Łukasz Targoszyński (M&A/PE lawyer, Baker McKenzie)
05.11.2020
12:15 - 13:45
Przerwa Lunchowa Między każdą dyskusją rekomendowana jest chwila odpoczynku i posilenia się. Już niebawem widzimy się ponownie.
05.11.2020
14:00 - 14:45
Od rekrutacji do motywacji w wirtualnych zespołach – kreatywne zderzenie perspektyw: Agencje HR, Dyrektorzy HR centrów BPO/GBS, rozwiązania HR Tech - rekrutacja i motywacja do pracy
- rozwiązania HR Techowe
- czego firmy używają, nad czym pracują i na co są otwarte
- globalne trendy i liczby
- zarządzanie umiejętnościami vs zarządzanie ludźmi
- Managing skillcount vs headcount
Prowadzone w języku angielskim.
 • Artur Skiba
  Artur Skiba (Prezes Zarządu, Antal International)
 • Magdalena Tomicka
  Magdalena Tomicka (Senior HR Business Partner - Human Resources, Atos)
 • Przemek Berendt
  Przemek Berendt (CEO, Talent Alpha)
 • Sylwia Strzeboński-Gancarczyk
  Sylwia Strzeboński-Gancarczyk (CEE HR Lead, CPL Jobs )
 • Tomasz Leśniewski
  Tomasz Leśniewski (Dyrektor Zarządzający Centrum Usług Wspólnych / Członek Zarządu, Clariant GBS)
05.11.2020
15:00 – 15:45
Miejsce pracy w czasach wirtualnego zarządzania – debata na temat pracy w siedzibie firmy, biurach serwisowanych, biurach coworkingowych i w domach pracowników - Stan biur (własnych i coworków) w roku pandemii.
- biura coworkingowe jako nowa normalność
- jak biznes wybiera i korzysta z przestrzeni biurowych
- strategie deweloperów i agencji Real Estate
Prowadzone w języku polskim.
 • Aleksander Szybilski
  Aleksander Szybilski (Workplace Strategy Team Leader , Cushman & Wakefield)
 • Katarzyna Augustyn
  Katarzyna Augustyn (Chief Marketing Officer, Chillispaces.com)
 • Maciej Kotarski
  Maciej Kotarski (Leasing Director, Olivia Business Centre)
 • Paweł Łopatka
  Paweł Łopatka (VP & Country Manager, SoftServe)
 • Piotr Boulange
  Piotr Boulange (Founder & CEO, Multicowork)
05.11.2020
16:00 – 16:45
Powering Virtual Teams Wystąpienie gościa specjalnego. Naszym Keynote Speakerem będzie Peter Ivanov, międzynarodowy coach i ekspert zarządzania zespołami, autor dwóch książek "Virtual Power Teams" oraz "Power Teams Beyond Borders".
Prelekcja będzie prowadzona w języku angielskim.
 • Peter Ivanov
  Peter Ivanov (Keynote Speaker and Executive Coach, www.peter-ivanov.com)
05.11.2020
16:45 - 16:55
Zakończenie GBS Talks 4.0 - Virtual Forum
 • Wiktor Doktór
  Wiktor Doktór (CEO, Pro Progressio)
 • Linkedin
 • FOCUS ON Business
Wiktor Doktór Pro Progressio CEO Wiktor Doktór jest wybitnym ekspertem branży outsourcingu i specjalizuje się w wielu obszarach związanych z nowoczesnymi usługami dla biznesu, włącznie z BPO, R&D, ITO, Call Contact Center oraz tematyką nearshoringu i offshoringu. Jest prezesem Pro Progressio – organizacji zajmującej się doradztwem i konsultingiem z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu. Wiktor należy do grona najważniejszych osobowości outsourcingowych w Polsce i wielokrotnie był nagradzany za swój wkład w rozwój sektora usług dla biznesu w Polsce. Wiktor wraz z Pro Progressio są Partnerami dla Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, IAOP, Global Sourcing Association i innych międzynarodowych organizacji outsourcingowych.
 • Linkedin
Piotr Boulange Multicowork Founder & CEO Cowork Expert, Mentor Startupów, Dyrektor Founder Institute w Warszawie. Pisze doktorat na temat Korzyści wynikających z pracy w coworkingu. W 2012 Założył i zarządzał jednym z pierwszych warszawskich coworków. Ex-WeWork Labs Manager w Regionie CEE. Ex-Bolt Country Manager. Socjolog, ukończył Executive MBA. Pasjonat biegów Ultra.
 • Linkedin
Artur Skiba Antal International Prezes Zarządu Ekspert z zakresu rekrutacji i zarządzania. Długoletni Wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Od 2000 roku w Antal, od 2004 roku Dyrektor Zarządzający. W 2013 roku doprowadził do połączenia Antal w Polsce z grupą Work Service. Objął wtedy funkcję Prezesa Zarządu. Pod jego kierunkiem Antal rozwija zarówno swoje struktury (otwarcie biur we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku, a także w Czechach i na Słowacji oraz – pod marką Enloyd – na Węgrzech), jak i portfolio usług (consulting HR oraz badania rynku pracy). Zdobywca tytułu Tygrysa Biznesu i trzykrotnie odznaczony Gazelą Biznesu. Twórca innowacyjnych rozwiązań biznesowych oraz opinion leader na rynku pracy.
Edyta Wiwatowska Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Prezes Zarządu Absolwentka UAM w Poznaniu, kierunek prawo oraz studiów podyplomowych z Programowania rozwoju regionalnego i zarządzania projektami. Posiada tytuł radcy prawnego. Od 2000 r. związana z obsługą projektów inwestycyjnych i współpracą z przedsiębiorcami. Koordynowała proces uruchomienia w Bydgoszczy podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej oraz z sukcesem prowadziła negocjacje skutkujące realizacją wielu inwestycji na terenie Bydgoszczy. W 2013 r. powierzono jej zadanie utworzenia Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o., odpowiedzialnej za promocję gospodarczą Bydgoszczy, wspieranie przedsiębiorczości i obsługę nowych projektów inwestycyjnych.
 • Linkedin
Paweł Łopatka SoftServe VP & Country Manager Były członek zarządu Project Management Institute Poland Chapter. Mentor i coach środowisk startupowych. Absolwent Politechniki Opolskiej, Abertay University w Dundee oraz studiów doktoranckich z zakresu Zarządzania Strategicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zdobył globalne doświadczenie w takich firmach jak Redknee, Nokia, Siemens i BBC Scotland. Uznany za Menedżera Roku 2018 przez ProProgressio, a także Tygrysa Biznesu jako osoba, która miała znaczący wpływ na rozwój branży w Polsce i Europie.
 • Linkedin
Peter Ivanov www.peter-ivanov.com Keynote Speaker and Executive Coach Menedżer, przedsiębiorca i ekspert w zespołach wirtualnych z ponad 20-letnim międzynarodowym doświadczeniem. Jego książka „Virtual Power Teams” została przetłumaczona na 6 języków i zajmuje miejsce w rankingu Amazon Top 3 w kategorii - zarządzanie międzynarodowe. W swoich dynamicznych przemówieniach i kursach mistrzowskich Peter wykorzystuje doświadczenie, które zdobył jako menedżer, sportowiec, przedsiębiorca i ojciec pięciu dziewcząt, aby pokazać, jak budować i prowadzić własne odnoszące sukcesy wirtualne zespoły. Jako ekspert w dziedzinie nowego przywództwa, Peter wspiera menedżerów w utrzymaniu wagi swojego zespołu pomimo odległości geograficznej, wieku i różnic kulturowych.
 • Linkedin
Adam Wąsik PracowniaEB Współwłaściciel Ekspert EB, szef sprzedaży i dyrektor zarządzający z 15-letnim doświadczeniem, związany m.in. z Gazetą Wyborczą, Gazeta.pl, były członek zarządu Goldenline. Rynkiem rekrutacyjnym i employer branding zajmuje się od ponad 9 lat. Specjalizuje się w budowaniu i strategicznym zarządzaniu marką pracodawcy, nawet w bardzo wymagających branżach, jak np. IT, czy BPO/ SSC. Współwłaściciel PracowniaEB – jednej z najczęściej nagradzanych agencji employer branding w Polsce.
Katarzyna Augustyn Chillispaces.com Chief Marketing Officer Katarzyna Augustyn pełni od 2018 roku rolę Chief Marketing Officer Rise.pl – operatora Chillispaces.com, wiodącej polskiej sieci biur typu flex office. Obecnie marka posiada 7 lokalizacji w Krakowie o łącznej powierzchni 14 000 mkw., mieszczących ponad 2200 stanowisk pracy. W III kwartale 2020 roku marka ogłosiła plan rozwoju nowych lokalizacji w centralnej i północnej Polsce – m.in. Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku i Rzeszowie. Katarzyna Augustyn ukończyła administrację i zarządzanie technologiami informacyjnymi w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
 • Linkedin
Przemek Berendt Talent Alpha CEO Przemek jest związany z branżą usług IT od blisko 20 lat. W tym czasie działał na poziomie krajowym i międzynarodowym, zarządzając procesami w firmach IT oraz rozwijając ich biznes. W latach 2011-2018 r. był globalnym wiceprezesem ds. marketingu w firmie Luxoft, w tym wspierał wejście spółki na NYSE. We wrześniu 2018 roku założył firmę Talent Alpha z misją zbudowania platformy kształtującej przyszłość pracy, która zmieni sposób, w jaki firmy i specjaliści IT współpracują ze sobą. Pod przywództwem Przemka, Talent Alpha zamknął inwestycję rundy seed z rekordową kwotą 5 milionów dolarów i zdobył kilka dużych międzynarodowych nagród. Obecnie platforma nie tylko realizuje pierwotną misję firmy, ale też fundamentalnie zmienia sposób w jaki firmy badają umiejętności pracowników i zarządzają talentami.
Aleksander Szybilski Cushman & Wakefield Workplace Strategy Team Leader Z wykształcenia architekt, członek multidyscyplinarnego zespołu wdrażającego projekt Six Feet Office w Polsce. Od dziewięciu lat związany z projektowaniem powierzchni biurowych, a od czterech zajmuje się także tworzeniem strategii środowiska pracy i zarządzaniem zmianą w związku z otwieraniem nowych powierzchni biurowych. W ramach ostatnich zrealizowanych projektów w Polsce i za granicą współtworzył biura dla takich firm, jak: Takeda, Novo Nordisk, UPC, Roche, IG, Unilever. Przed dołączeniem do Cushman & Wakefield pracował dla Samsunga jako lider działu nieruchomości odpowiedzialnego za biura w Polsce.
 • Linkedin
Maciej Kotarski Olivia Business Centre Leasing Director Szef zespołu negocjatorów i dyrektor wynajmu, od 2008 roku odpowiedzialny za komercjalizację Olivia Business Centre w Gdańsku – największego projektu biurowego/mix-use w Polsce, obecnie 175k GLA. Odpowiedzialny za negocjacje z m.in. Amazon, Bayer, Deloitte, Energa, Epam, Fujifilm, PwC, Ricoh, Sii, Nordea, thyssenkrupp, bierze także udział w projektowaniu budynków oraz marketingu Olivii. Pracę łączy z pasją: prywatnie miłośnik architektury, wielkich biurowców i urbanistyki – uzależniony od biurowców od ponad 30 lat. Poza działalnością zawodową, jeden z założycieli szkół i przedszkoli Fregata. Ponadto szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów.
 • Linkedin
Tomasz Leśniewski Clariant GBS Dyrektor Zarządzający Centrum Usług Wspólnych / Członek Zarządu Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Programu Executive MBA na University of Illinois. Od początku swojej kariery zawodowej blisko związany z branżą nowoczesnych usług dla biznesu. W trakcie ostatnich 15 lat pracy w sektorze usług zajmował wiele pozycji specjalistycznych oraz managerskich. Od 6 lat związany z firmą Clariant w której pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Centrum Usług Wspólnych oraz Członka Zarządu.
 • Linkedin
Michael Grebennikov Digiteum Co-founder and co-CEO Jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym Digiteum, firmy konsultingowej zajmującej się technologiami cyfrowymi z siedzibą w Mińsku na Białorusi oraz Gdańsku w Polsce. Wraz z zespołem Digiteum Michael pomaga firmom rozwijać się, wykorzystując technologię cyfrową i wprowadzając innowacje do ich działalności. Podczas swojego 25-letniego doświadczenia w IT, Michael był współzałożycielem i współwłaścicielem 3 odnoszących sukcesy firm informatycznych z udokumentowaną historią pomyślnej realizacji projektów. Będąc członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, przekazuje potęgę IT z Europy Wschodniej do klientów na całym świecie.
 • Linkedin
 • FOCUS ON Business
Elias van Herwaarden Location Perspectives Prezes Elias ma ponad 30-letnie doświadczenie biznesowe na stanowiskach kierowniczych w Price Waterhouse - Plant Location International, Andersen Business Location Services i globalnych strategiach lokalizacyjnych Deloitte. Konsultował ponad 750 firm w obszarze globalnych decyzji dotyczących lokalizacji i zaopatrzenia oraz doradzał przy ponad 120 projektach usług biznesowych. Niedawno założył organizację Location Perspectives, zapewniając praktyczne wsparcie w wyborze lokalizacji, optymalizacji biznesowej, geolokalizacji i realizacji projektów. Regularnie wypowiada się na temat outsourcingu, uczy strategii biznesowej na dwóch uniwersytetach i jest członkiem Site Selectors Guild.
Sylwia Strzeboński-Gancarczyk CPL Jobs CEE HR Lead CEE HR Lead w Cpl Jobs łączący wiedzę wewnętrznego HRu z doświadczeniem i perspektywą międzynarodowej agencji rekrutacyjnej. Sylwia posiada prawie 10-letnie doświadczenie w ramach HR wewnętrznego w miedzynarodowych organizacjach. W Cpl od 5 lat jest odpowiedzialna za zarządzanie struktrami HR, w tym procesami rekrutacji wewnętrznej oraz rozwój talentów w regionie CEE. Z sukcesem realizuje także programy szkoleniowe i doradcze dla kadry zarzadzającej w ramach regionu Europy Środko-Wschodniej. Certyfikowany trener Lumina Learning.
 • Linkedin
Łukasz Targoszyński Baker McKenzie M&A/PE lawyer Łukasz Targoszyński specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć, przedsięwzięciach typu joint venture, a także w zagranicznych inwestycjach bezpośrednich. Łukasz uczestniczył we wprowadzaniu na polski rynek największych graczy z branży BPO i SSC, w szczególności podmiotów z sektora bankowego i finansów, i doradza im we wszystkich sprawach związanych z ich bieżącym funkcjonowaniem. Dogłębne zrozumienie branży usług wspólnych zawdzięcza również wieloletniej współpracy z ogólnopolską organizacją zrzeszającą przedstawicieli firm z tego sektora, doradzając w jej bieżącej działalności jak również w działalności jej firm członkowskich
 • Linkedin
Waldemar Jasiński Livingston International VP Operations Europe and Asia Od ponad 20 lat związany z zarządzaniem łańcuchem dostaw oraz odpowiedzialny za outsourcing w łańcuchu dostaw. Przez ostatnie 14 lat związany z firmą Livingston International – czołowym dostawcą usług w zakresie handlu międzynarodowego. Początkowo odpowiedzialny za rozbudowę organizacji i zarządzanie zespołem w Polsce, następnie operacjami w Europie oraz stworzenie organizacji BPO obsługującej europejskich klientów firmy. Obecnie odpowiedzialny za operacje BPO firmy w Europie i Azji oraz za utworzenie Centrum Usług Wspólnych w Polsce.
Magdalena Tomicka Atos Senior HR Business Partner - Human Resources Praktyk biznesu, z ponad 10-cio letnim stażem w HR. Obecnie zarządza Działem Personalnym firmy IT. Dba o realizację strategii HRowej, zorientowanej na skuteczne wsparcie biznesu w osiąganiu przewagi konkurencyjnej. Główne obszary koncentracji zawodowej to: implementacja projektów HR w środowisku biznesowym, budowa ścieżek karier, retencja pracowników, rozwój grupy managerskiej oraz relacje międzyludzkie w środowisku korporacyjnym. Jako absolwentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi na UMK w Toruniu, nadal jest związana ze środowiskiem naukowym, prowadząc od ponad 5 lat zajęcia z obszaru HR na WSB w Bydgoszczy. Posiada certyfikat Senior Certified Professional of SHRM.
Marta Kowalczyk-Rompała HubHR CEO Ekspertka w obszarze HR i Operations. Od ponad 13 lat wspiera biznesy we wzrastaniu. Od 2015 roku prowadzi polski oddział firmy Sales and Marketing Global, której częścią jest HUB HR. Rozumienie potrzeb klienta to jej priorytet. Wierzy, że nawet najlepsza biznesowa strategia polegnie bez odpowiedzialnego i kompetentnego zarządzania zasobami ludzkimi. Absolwentka studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej. Ukończyła kurs trenera biznesu w Akademii Coachów Grupy Set, jest mentorką w Fundacji Liderek Biznesu. Mama Heli i Franka.
Marta Lyczmańska Ciklum Dyrektor Zarządzająca Marta Lyczmańska - Dyrektor Zarządzająca w firmie Ciklum Sp. z o.o., zajmującej się tworzeniem zespołów inżynierii oprogramowania oraz świadczeniem usług i rozwiązań z różnych dziedzin biznesu i najnowszych technologii zarówno dla firm Fortune 500 jak i start-upów. Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem, które zdobywała w międzynarodowych korporacjach i butikowych firmach konsultingowych. Odpowiadała w nich za zarządzanie ludźmi i budowanie zespołów, zarządzanie serwisami oraz tworzenie struktur i kultury organizacyjnej co okazało się jej zawodową pasją. Z wykształcenia humanista, z zamiłowania procesowiec. Pochodzi z Bydgoszczy, od dwóch lat jest szczęśliwą mieszkanką Trójmiasta które uważa za najwspanialsze miejsce do życia na świecie.
Maria Wasiak Miasto Bydgoszcz Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy