The BSS Tour Kraków

TEMAT

Polsko-Niemieckie
Forum Outsourcingu

 • CZAS 24 maja 2018r,
  Czwartek godz. 9.00-20.00
 • MIEJSCE Stara Rzeźnia
  Ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 14

TRENDY

Jako pierwszy dowiesz się o:
 • obecnej pozycji Polski, jako lokalizacji BSS w oczach zagranicznych inwestorów, ze szczególnym uwzględnieniem Zachodniego Partnera;
 • najnowszym potencjale niemieckiego rynku inwestycyjnego;
 • faktycznym zakresie współpracy obu państw w obszarach świadczeń nowoczesnych usług dla biznesu;
 • najświeższych danych dotyczących atrakcyjności gospodarczej Miasta Szczecina;
 • budowaniu skutecznej oferty usługowej dla niemieckiego Klienta;
 • największych i najważniejszych inwestycjach z niemieckim kapitałem na polskim rynku BPO/SSC/ITO.
Agenda

WSPÓŁPRACA

Nie zostaniesz dostrzeżony, jeśli się nie pokażesz! Prezentacja Twojej firmy bez względu na to, czy dopiero wchodzi na rynek, czy ma już długoletni staż – jest bardzo istotna podczas wydarzeń branżowych! Odpowiednia ekspozycja to dowód, że firma dba o dobry wizerunek – nie umknie to uwadze Twoich potencjalnych klientów.

Za każdym rozwojem stoi informacja zwrotna – możliwość zapoznania się z opinią konsumenta odnośnie Twoich usług pozwoli na odpowiednie dostosowanie biznesu do aktualnych potrzeb rynku i wzrost Twoich zysków. Nie istotne, jak wielką prowadzisz firmę – w naszej ofercie sponsorskiej możesz znaleźć coś dla siebie i dopasować ją według swoich możliwości.
Zostań sponsorem

NETWORKING

Networking to nie odłączny element wszystkich konferencji na wysokim poziomie. To nie tylko szansa na zdobycie nowych i utrzymywanie już pozyskanych kontaktów. Udział w wydarzeniu branżowym to także możliwość obserwacji konkurencji.
Każda konferencja organizowana przez Pro Progressio jest wspierana przez system internetowy – Event Tiger. Pozwala on w wygodny sposób umówić spotkanie face to face poprzez wysłanie zaproszenia do osoby, z którą chciałbyś porozmawiać w konkretnie wyznaczonej strefie podczas wydarzenia. Każdy uczestnik po otrzymaniu wiadomości od Organizatora, potwierdzającej udział w wydarzeniu, może zalogować się do systemu i sprawdzić listę potencjalnych partnerów do rozmów biznesowych, którzy dokonali rejestracji.
Korzystasz z systemu pierwszy raz? Nie szkodzi. Otrzymasz oddzielną wiadomość z instrukcją obsługi oraz specjalnie wygenerowanym hasłem, które możesz potem dowolnie modyfikować. Event Tiger nie pierwszy raz będzie służył Ci w pozyskiwaniu nowych kontaktów, ale utraciłeś swój kod dostępu? Wpisz swój adres e-mail, którego użyłeś przy rejestracji i wybierz opcję „Nie pamiętam hasła”. Nowe hasło otrzymasz drogą elektroniczną.
Event Tiger

Idea
Dlaczego warto?

 • TRENDY
 • NETWORKING
 • WSPÓŁPRACA
Polsko-Niemieckie Forum Outsourcingu w Szczecinie to już druga konferencja realizowana w ramach cyklu The BSS Tour: Polska 2018 organizowanego przez Fundację Pro Progressio. Tym razem tematyka wydarzenia będzie skupiona głównie na Polsce jako lokalizacji BSS otwartej na współpracę z niemieckim rynkiem outsourcingu. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Urząd Miasta Szczecin.

Możliwości rozwojowe Stolicy Zachodniego Pomorza warunkuje jego transgraniczna lokalizacja, potencjał naukowy, a także dostępna powierzchnia biurowa oraz gotowość na rozbudowę międzynarodowych struktur BPO/SSC i ITO w ramach sąsiedzkiej współpracy z Niemcami. Wymienione atuty Szczecina czynią go idealnym miejscem spotkania przedstawicieli rynku outsourcingowego obu państw podczas majowego Forum.

Agenda

09:00 – 09:30 Rejestracja
09:30 – 09:40 Wprowadzenie do Forum
09:40 - 10:05 Powitanie gości przez Prezydenta Miasta Szczecina oraz prezentacja biznesowa Szczecina
10:05 - 10:30 Prezentacja: Niemiecki rynek outsourcingu Josefine Dutschmann (Senior Manager at Germany Trade & Invest)
10:30 - 11:10 Panel dyskusyjny: Niemiecki rynek outsourcingu Stephan Fricke (Prezes, Deutscher Outsourcing Verband)
Sarah Opitz (Chief Digital Officer, Member of Executive Board, Opitz Consulting)
Edyta Król (Service Desk Manager, Stefanini)
11:10 - 11:40 Przerwa kawowa
11:40 - 12:05 Prezentacja: Polski rynek outsourcingu Rafał Szajewski (Kierownik Wydziału Inwestycji Usługowych, PAIH)
12:05 - 13:00 Dyskusja: Polski rynek outsourcingu Wiktor Doktór (Prezes, Pro Progressio)
Mieszko Czarnecki (Leasing and Asset Manager, POSEJDON Szczecin)
Piotr Kania (Dyrektor Zarządzający, GFT)
Michał Ross (Key Account Manager, Kinnarps)
Błażej Kucharski (Dyrektor Regionalny, Colliers International)
Rafał Szajewski (Kierownik Wydziału Inwestycji Usługowych, PAIH)
13:00 – 14:00 Lunch
14:00 - 14:45 Business Case: Jak skutecznie oferować usługi na rynek niemiecki? Stephan Fricke (Prezes, Deutscher Outsourcing Verband)
14:45 – 15:30 Business Case: Niemieckie Inwestycje w Polsce na wybranych przykładach Jakub Borowczyk (Dyrektor Zarządzający, brightONE)
15:30 - 16:00 Przerwa kawowa
16:00 - 17:00 Hard Talk (sesja burzy mózgów): Polska dla Niemiec, czy Niemcy dla Polski – obszary współpracy i świadczenia usług BSS
17.00 - 20.00 Koktajl i networking
 • * Należy pamiętać, że agenda może podlegać niewielkim zmianom.
 • Pobierz agendę Moderator   Prelegent

prelegenci

 • Stephan Fricke
 • Prezes, Niemieckie Stowarzyszenie Outsourcingu
 • Stephan jest założycielem oraz prezesem Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu – niezależnej organizacji członkowskiej, zrzeszającej zarówno firmy jak i profesjonalistów sektora outsourcingu zainteresowanych dostarczaniem usług IT i BPO na rynki niemieckojęzyczne (region DACH). Stephan jest także wydawcą Outsourcing Journal, platformy internetowej, na której opisywane są najlepsze praktyki biznesowe z obszaru IT i BPO z rynku niemieckiego i innych krajów. Co roku, Stephan organizuje ITO&BPO Germany Forum – konferencję biznesową dla dostawców i odbiorców usług outsourcingowych. Jako Prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, współpracuje z wieloma organizacjami outsourcingowymi na świecie, w tym z Pro Progressio w Polsce.
 • Wiktor Doktór
 • Prezes Zarządu, Pro Progressio
 • Wiktor Doktór jest wybitnym ekspertem branży outsourcingu i specjalizuje się w wielu obszarach związanych z nowoczesnymi usługami dla biznesu, włącznie z BPO, R&D, ITO, Call Contact Center oraz tematyką nearshoringu i offshoringu. Jest prezesem Pro Progressio – organizacji zajmującej się doradztwem i konsultingiem z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu. Wiktor należy do grona najważniejszych osobowości outsourcingowych w Polsce i wielokrotnie był nagradzany za swój wkład w rozwój sektora usług dla biznesu w Polsce. Wiktor wraz z Pro Progressio są Partnerami dla Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, IAOP, Global Sourcing Association i innych międzynarodowych organizacji outsourcingowych.
 • Mieszko Czarnecki
 • Leasing and Asset Manager, POSEJDON Szczecin
 • Szczecinianin. Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania i doświadczenia location advisor. Tworzył i kierował Wydziałem Obsługi Inwestorów i Biznesu Miasta Szczecin. Współpracował z Polsko-Ukraińską i Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą. Były dyrektor regionalny Colliers International. Dziś nadal w branży nieruchomości komercyjnych jako leasing and asset manager buduje w sercu Szczecina największy obiekt biurowo-hotelowy swojego miasta – POSEJDON.
 • Josefine Dutschmann
 • Senior Manager, Germany Trade & Invest
 • Josefine Dutschmann jest starszym menedżerem w Germany Trade & Invest, agencji handlu zagranicznego i inwestycji zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Organizacja promuje Niemcy jako lokalizację biznesową i technologiczną, wspiera firmy z siedzibą w Niemczech informacjami o globalnym rynku i doradza międzynarodowym firmom zainteresowanym swobodnym prowadzeniem działalności gospodarczej w Niemczech. Josefine jest odpowiedzialna za branżę usług biznesowych i wspiera międzynarodowe firmy swoimi planami inwestycyjnymi dla Niemiec.
 • Michał Przepiera
 • Zastępca Prezydenta, Miasto Szczecin
 • We wczesnych latach swojej kariery zawodowej pracował m.in. w kancelariach prawnych, firmach konsultingowych oraz przedsiębiorstwach handlowych. Od lipca 2003 do listopada 2004 Kierownik Referatu Nadzoru Właścicielskiego nad Gospodarką Komunalną. Od listopada 2004 do marca 2012 Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, a od kwietnia 2012 Dyrektor Biura Strategii. Funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta pełni od kwietnia 2015 roku. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Odbył również Podyplomowe Studia Prawa Administracyjnego i Samorządowego oraz Podyplomowe Studia MBA na Uniwersytecie Szczecińskim. Posiada uprawnienia Pełnomocnika ds. Realizacji Projektów (Measure Authorising Officer). Ukończył również szkolenia z zarządzania PRINCE II.
 • Piotr Kania
 • Dyrektor Zarządzający, GFT Poland
 • Ekspert w dziedzinie zarządzania usługami i procesem dostarczania oprogramowania na globalną skalę. Posiada potrójny tytuł magistra w dziedzinie informatyki, zarządzania finansami i biznesem. Pod jego zarządem, firma GFT Poland zatrudnia ponad 700 osób w Łodzi, Poznaniu i Warszawie i jest jednym z największych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego.
 • Michał Ross
 • Key Account Manager, Kinnarps
 • Absolwent kierunku European Property Development and Planning, University College London oraz studiów podyplomowych z zakresu gospodarki nieruchomościami na Uniwersytecie Szczecińskim i Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Od 2014 roku pracuje na stanowisku Key Account Manager w Kinnarps Polska sp. z o. o., należącej do szwedzkiego koncernu Kinnarps AB - europejskiego lidera w dziedzinie wyposażania biur i obiektów użyteczności publicznej. Marka firmy jest synonimem eksperta w dziedzinach ergonomii, ekologii i optymalizacji środowiska pracy. Michał Ross jest odpowiedzialny za obsługę projektów i strategię rozwoju marki na rynku zachodniopomorskim.
 • Jakub Borowczyk
 • Head of Business Development, Managing Director, brightONE
 • Rodowity szczecinianin, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, menedżer z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach w kraju i zagranicą. Od początku związany z branżą IT jako programista, kierownik projektów, sprzedawca, menadżer. Współtworzył systemy informatyczne pierwszego lotu największego samolotu pasażerskiego na świecie – Airbusa A380. Od roku 2011 z powrotem w Szczecinie, a od czterech lat dyrektor zarządzający brightONE. Zwolennik nowoczesnych organizacji, opartych na mądrości ludzi, a nie strukturach i pionach. Prywatnie wodniak zafascynowany akwenami Szczecina.
 • Edyta Król
 • Service Desk Manager , Stefanini Poland
 • Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Europejskich Studiów Menadżerskich typu MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym. Posiada ponad sześcioletnie doświadczenie w sektorze usług (BPO/ITO, bankowość), w tym w obszarze zarządzania zespołami IT. Dołączyła do Stefanini w 2014 roku, obecnie jest menadżerem operacyjnym kilku zespołów w Krakowie. W 2017 roku była zaangażowania w otwarcie nowego centrum usług w Opolu, obsługującego rynek niemiecki, a obecnie jest odpowiedzialna za część zespołów wspierających w tamtejszym biurze niemieckich klientów.
 • Marek Jan Kubik
 • Prezes, Szczecin Metropolis Development Agency
 • Absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz European University Viadrina Frankfurt (Oder). Ma za sobą wiele lat pracy na stanowiskach kierowniczych w administracji rządowej i samorządowej, posiada bogate doświadczenie biznesowe zdobyte w trakcie pracy w prywatnych przedsiębiorstwach w Polsce i Niemczech. Inicjator wielu przedsięwzięć związanych z branżą usług nowoczesnych w Szczecinie. Jest autorem strategii poszukiwania inwestorów dla Miasta Szczecin oraz marki Invest in Szczecin. Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej sp. z o.o., skutecznie realizując program wspierania i umacniania lokalnych przedsiębiorców na arenie krajowej i międzynarodowej.
 • Błażej Kucharski
 • Dyrektor Regionalny, Colliers International
 • Ekspert z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy na rzecz rozwoju metropolii Trójmiasta i obszerną wiedzą na temat rynku nieruchomości w Polsce. Specjalizuje się w projektach z zakresu BPO, SSC, IT oraz sektora publicznego. Od 2013 roku pełni funkcję Dyrektora Regionalnego i odpowiada za rozwój biznesowy Colliers International w Trójmieście i w regionie Pomorskim. Ściśle współpracuje z Działem Reprezentacji Najemców Biurowych, Działem Powierzchni Magazynowych, a także z Działem Powierzchni Handlowych. Przed dołączeniem do Colliers International przez 10 lat pracował w administracji publicznej w Centrum Obsługi Biznesu i Biurze Prezydenta Miasta Sopotu, gdzie zajmował się promocją gospodarczą i obsługą inwestycyjną.
 • Sarah Opitz
 • Chief Digital Officer, Member of Executive Board, Opitz Consulting
 • Dr Sarah Optiz jako CDO (Chief Digital Officer) przygotowuje ludzi (klientów i pracowników) do wykorzystania szans, jakie digitalizacja oferuje biznesowi. Sarah zarządza cyfrową transformacją w OPITZ CONSULTING, pobudzając wzrost i zapewniając długoterminowe korzyści, przenosząc, jako integrator systemów, tradycyjne modele biznesowe na poziom usług zarządzanych. Umożliwia to firmie OPITZ CONSULTING pomagać w kierowaniu cyfrową transformacją u swoich klientów, zapewniając prawdziwą wartość biznesową dzięki rozsądnym rozwiązaniom IT, które są wspierane przez wprowadzanie i optymalizowanie zmian.
 • Rafał Szajewski
 • Kierownik Wydziału Inwestycji Usługowych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu
 • Rafał ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, gdzie kontynuował badania naukowe na studiach doktoranckich z zakresu finansów i bankowości. Z Polską Agencją Inwestycji i Handlu związany od 2006 roku. Specjalizuje się w doradztwie zagranicznym firmom z sektora usług biznesowych (Centra Usług Wspólnych, centra IT, dostawcy BPO). Wspierany w projektach i.a .: Goldman Sachs, IBM, BNY Mellon, Google, Fujitsu Technology Solutions, State Street Corporation, BBH. Jego zakres obowiązków obejmuje zarówno doradztwo dotyczące lokalizacji działalności, z silnym naciskiem na kluczowe wymagania klientów, jak i prace nad pakietem zachęt inwestycyjnych. Aktywnie uczestniczy w seminariach inwestycyjnych i konferencjach dotyczących trendów w inwestycjach zagranicznych, w szczególności BSS. Współautor kryteriów rządowego systemu dotacji.
13

MIEJSCE

Stara Rzeźnia znajduje się w centralnej części Szczecina przy ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 14. Stara Rzeźnia
Ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 14
Sprawdź dojazd

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy.