The BSS Tour Katowice

TEMAT

Nowoczesne technologie
w biznesie

 • CZAS 19 czerwca 2018r,
  Wtorek godz. 9.00-19.00
 • MIEJSCE Vienna House Easy Angelo****
  ul. Sokolska 24

TRENDY

Jako pierwszy dowiesz się o:
 • roli biometrii głosowej i sztucznej inteligencji w nowoczesnej obsłudze klienta;
 • trendach w technologii wspierającej działy księgowości i podatków;
 • modyfikacjach systemów ERP pod indywidualne potrzeby klienta;
 • różnicach w zastosowaniu technologii w małych, średnich i dużych działach księgowo-finansowych;
 • zastosowaniu najnowszych rozwiązań w back office (cyberbezpieczeństwo, optymalizacja, RODO z perspektywy IT);
 • wykorzystywaniu robotyzacji w praktyce;
 • potencjale śląskiego rynku IT.
Agenda

WSPÓŁPRACA

Nie zostaniesz dostrzeżony, jeśli się nie pokażesz! Prezentacja Twojej firmy bez względu na to, czy dopiero wchodzi na rynek, czy ma już długoletni staż – jest bardzo istotna podczas wydarzeń branżowych! Odpowiednia ekspozycja to dowód, że firma dba o dobry wizerunek – nie umknie to uwadze Twoich potencjalnych klientów.

Za każdym rozwojem stoi informacja zwrotna – możliwość zapoznania się z opinią konsumenta odnośnie Twoich usług pozwoli na odpowiednie dostosowanie biznesu do aktualnych potrzeb rynku i wzrost Twoich zysków. Nie istotne, jak wielką prowadzisz firmę – w naszej ofercie sponsorskiej możesz znaleźć coś dla siebie i dopasować ją według swoich możliwości.
Zostań sponsorem

NETWORKING

Networking to nie odłączny element wszystkich konferencji na wysokim poziomie. To nie tylko szansa na zdobycie nowych i utrzymywanie już pozyskanych kontaktów. Udział w wydarzeniu branżowym to także możliwość obserwacji konkurencji.
Każda konferencja organizowana przez Pro Progressio jest wspierana przez system internetowy – Event Tiger. Pozwala on w wygodny sposób umówić spotkanie face to face poprzez wysłanie zaproszenia do osoby, z którą chciałbyś porozmawiać w konkretnie wyznaczonej strefie podczas wydarzenia. Każdy uczestnik po otrzymaniu wiadomości od Organizatora, potwierdzającej udział w wydarzeniu, może zalogować się do systemu i sprawdzić listę potencjalnych partnerów do rozmów biznesowych, którzy dokonali rejestracji.
Korzystasz z systemu pierwszy raz? Nie szkodzi. Otrzymasz oddzielną wiadomość z instrukcją obsługi oraz specjalnie wygenerowanym hasłem, które możesz potem dowolnie modyfikować. Event Tiger nie pierwszy raz będzie służył Ci w pozyskiwaniu nowych kontaktów, ale utraciłeś swój kod dostępu? Wpisz swój adres e-mail, którego użyłeś przy rejestracji i wybierz opcję „Nie pamiętam hasła”. Nowe hasło otrzymasz drogą elektroniczną.
Event Tiger

Idea
Dlaczego warto?

 • TRENDY
 • NETWORKING
 • WSPÓŁPRACA
The BSS Tour Katowice: Nowoczesne technologie w biznesie to już trzecie spotkanie realizowane w ramach ogólnopolskiego cyklu konferencji realizowanego przez Fundację Pro Progressio. Tym razem organizatorzy skupią się na tematyce nowoczesnych rozwiązań technologicznych opartych na robotyzacji i sztucznej inteligencji – niezależnie od tego, czy jest stosowana w procesach komunikacji, finansach, zarządzaniu kadrami, czy też w szeroko pojętych procesach informatycznych.

Poruszone zostaną także kwestie, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, a bez których trudno jest się dziś obyć. Wśród nich znajdą się zagadnienia, takie jak: cyberbezpieczeństwo, RODO w IT, optymalizacja procesowa, czy też automatyzacja.

Katowice to miejsce, gdzie swoje centra operacyjne posiada wiele firm tworzących i na co dzień wykorzystujących najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne. Czerwcowe spotkanie to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą śląskiego rynku BSS oraz możliwościami, jakimi dysponuje Metropolia Śląska.

Agenda

09:00 – 09:30 Rejestracja gości
09:30 – 09:50 Oficjalne otwarcie konferencji
09:50 - 10:50 Aglomeracja Śląska - lokalizacja dla sektora BSS Wiktor Doktór (Prezes Zarządu, Pro Progressio)
Danuta Protasewicz (Regional Manager, Grafton Recruitment)
Maciej Wójcik (Partner Zarządzający, TDJ Estate)
Tomasz Dyba (Negocjator, Cushman & Wakefield)
Marek Gorczyca (Dyrektor Sprzedaży, Kinnarps Polska)
10:50 - 11:20 Przerwa kawowa
11:20 - 12:10 Panel dyskusyjny: Technologia w komunikacji Marcin Łukasik (Commercial Director CEE, Unicall)
Karol Dudij (Head of commercial, Unified Factory)
Krzysztof Niewidziajło (Wiceprezes Zarządu, Cludo)
Zsolt Fekete (Prezes spółek technologicznych, Algotech Polska, Geomant Polska)
Michał Góra (Członek Zarządu, Alfavox)
12:10 - 12:40 Przerwa kawowa
12:40 - 13:30 Panel dyskusyjny: Technologia w finansach i HR Mikołaj Pluciński (Dyrektor Zarządzający, TMF Poland)
Jacek Punda (Senior Sales Executive, Exact)
Paweł Pawlak (Konsultant SAP FI, BTech)
Tomasz Maciejak (BPO Practice Director, SII)
Mariusz Szałaj (Co-founder, 4Synchronicity)
13:30 – 14:30 Lunch
14:30 - 15:20 Panel dyskusyjny: Technologie: w back office Sławomir Drygas (Global Organizational Change Management Lead for GSC, 3M GSC)
Robert Gontkiewicz (Prezes Zarządu, Optimatis)
Rafał Skóra (Senior IT Project Manager, ESKOM)
Michał Bielawski (Wiceprezes Zarządu, Adaptive Group)
Wojciech Gołębiowski (Dyrektor Zarządzający, Veronym)
15:20 - 15:50 Przerwa kawowa
15:50 - 16:40 Prezentacja: Robotyzacja w praktyce Waldemar Nowak (Założyciel, Automation Innology)
Rafał Osmoła (Partner Zarządzający, ASD Consulting)
16:40 - 16:50 Zakończenie konferencji
16:50 - 19:00 Networking oraz wspólne oglądanie meczu Polska-Senegal
 • * Należy pamiętać, że agenda może podlegać niewielkim zmianom.
 • Moderator   Prelegent

prelegenci

 • Waldemar Nowak
 • Założyciel, Automation Innology
 • Współtwórca konceptu usprawniania i automatyzacji procesów opartego na innowacyjnym i praktycznym podejściu, które wykorzystuje globalny potencjał nowych technologii. Lider transformacji z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży łańcucha dostaw, logistyki, mediowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej i outsourcingowej. Posiada doświadczenie w zakresie formułowania i wdrażania strategii i komunikacji oraz prowadzenia złożonych inicjatyw transformacyjnych w obszarze outsourcingu. Wdraża autorskie koncepty pracy z jakością, oporem, budowania strategii dla SSC oraz RPA.
 • Karol Dudij
 • Head of Commercial, Unified Factory
 • Specjalista w zarządzaniu procesami sprzedaży i obsługi klienta. Posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu strategii biznesowych w obszarach B2B, projektowaniu łańcucha dostaw czy rozwiązań sprzedażowych, zdobywane w największych sieciach sprzedażowych o globalnym zasięgu działalności takich jak Action S.A. czy Agito.pl.
 • Wiktor Doktór
 • Prezes Zarządu, Pro Progressio
 • Wiktor Doktór jest wybitnym ekspertem branży outsourcingu i specjalizuje się w wielu obszarach związanych z nowoczesnymi usługami dla biznesu, włącznie z BPO, R&D, ITO, Call Contact Center oraz tematyką nearshoringu i offshoringu. Jest prezesem Pro Progressio – organizacji zajmującej się doradztwem i konsultingiem z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu. Wiktor należy do grona najważniejszych osobowości outsourcingowych w Polsce i wielokrotnie był nagradzany za swój wkład w rozwój sektora usług dla biznesu w Polsce. Wiktor wraz z Pro Progressio są Partnerami dla Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, IAOP, Global Sourcing Association i innych międzynarodowych organizacji outsourcingowych.
 • Krzysztof Niewidziajło
 • Wiceprezes Zarządu, Cludo
 • Absolwent Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie. Karierę zawodową rozpoczął jako prywatny przedsiębiorca prowadząc niewielkie spółki handlowe. Od 18 lat związany z branżą telekomunikacyjną oraz contact center, z obszarem odpowiedzialności związanym z zarządzaniem działami handlowymi oraz procesami sprzedaży. Udział w licznych projektach IT. Ekspert z zakresu projektowania i optymalizacji procesów, doboru narzędzi w średnich i dużych organizacjach contact center. Współorganizator powstania Cludo, profesjonalnej, wielokanałowej platformy contact center dostępnej w modelu SaaS. Entuzjasta budowania pozytywnego Customer Experience.
 • Mikołaj Pluciński
 • Dyrektor Zarządzający, TMF Poland
 • Mikołaj Pluciński dołączył do TMF Poland w 2000 roku otwierając biuro w Katowicach. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego. Absolwent Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej z 1997 roku. W 1999 roku uzyskał tytuł Mastére spécialisé Banque et Ingénierie Financiére Szkoły Biznesu ESC Toulouse. Zdobywał doświadczenie w dziale finansowym Unilever oraz był konsultantem Ernst & Young, gdzie doradzał największym światowym korporacjom. Od 2018 jest desygnowym konsulem honorowym Wielkiego Księstwa Luksemburg w Katowicach.
 • Sławomir Drygas
 • Global Organizational Change Management Lead for GSC, 3M Global Service Center
 • 3M Global Service Centers Organizational Change Management Leader & OCM Leader dla GSC Poland. Wcześniej Lean Six Sigma Master Black Belt odpowiedzialny za tranzycje i optymalizacje w obszarach księgowym, zakupowym, zarządzania danymi i zasobami ludzkimi, obsługi klienta, automatyzacji procesów oraz IT. Od 11 lat w firmie 3M, Z wykształcenia inżynier produkcji na Politechnice Wrocławskiej, absolwent MBA na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz certyfikowany menedżer projektów (PMP, SCRUM).
 • Zsolt Fekete
 • Prezes spółek technologicznych, Algotech Polska i Geomant Polska
 • Ekspert customer contact center, mentor, założyciel i prezes spółek technologicznych Algotech Polska i Geomant Polska. Absolwent University of Quebec at Montreal i SGH – Executive MBA, Budapest University of Economics Sciences and Public Administration. Od niemal 20 lat związany z branżą contact center i rozwiązań telekomunikacyjnych. Doradza największym firmom w Polsce i poza jej granicami w zakresie optymalizacji procesowej i technologicznej komunikacji marek z ich klientami. Propagator idei customer experice integration, wedle której doświadczenie klienta jest efektem doskonałego połączenia wizji, organizacji, procesów i technologii.
 • Rafał Osmoła
 • Partner Zarządzający, ASD Consulting
 • Certyfikowany Six Sigma Black Belt. Od 15 lat specjalizuje się w poprawie doskonałości organizacyjnej (wykorzystując przy tym m.in. algorytmy sztucznej inteligencji, techniki Lean Management, a także unikalne autorskie narzędzia). Realizował międzynarodowe projekty optymalizacyjne w środowiskach produkcyjnych, logistycznych oraz usługowych. Ekspert i trener w zakresie metod zarządzania zespołami. Wykładowca na Politechnice Warszawskiej oraz prelegent wielu konferencji związanych z poprawą produktywności.
 • Robert Gontkiewicz
 • Prezes Zarządu, Optimatis
 • Od 16 lat doradca biznesowy zarządów oraz kadry kierowniczej polskich i zagranicznych firm. Lider zespołów odpowiedzialnych za doradztwo strategiczne, optymalizację procesów oraz implementację efektywnych rozwiązań informatycznych, wspierających funkcjonowanie kluczowych pionów organizacyjnych w firmie. Członek Zarządu w IT Service Management Forum Polska (itSMF Polska). Członek międzynarodowych stowarzyszeń ISACA oraz Help Desk Institute Central Europe Poland (HDI CE Poland). W latach 2010-2014 Członek Rady Programowej Forum Wsparcia IT oraz współtwórca i członek Jury Konkursu Lider Wsparcia IT.
 • Paweł Pawlak
 • Konsultant SAP FI, BTech
 • Certyfikowany konsultant modułu finansowego systemu SAP z zapleczem technicznym opartym o ABAP i SQL. Zna procesy biznesowe z obszaru finansów jak i techniczne aspekty systemu SAP, co pozwala mu na rozwiązywanie problemów dotyczących różnych dziedzin jak i modelowanie procesów u klienta. Doświadczenie zdobywał współpracując z jednym z największych koncernów hutniczych na świecie. Absolwent kierunku Informatyka w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
 • Jacek Punda
 • Senior Sales Executive, Exact Software Poland
 • Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Sieci i Systemy Teleinformatyczne w Biznesie. Od ponad dekady aktywnie działający na rynku dostawców zintegrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie średnimi i dużymi przedsiębiorstwami. W firmie Exact specjalizuje się w doborze szerokiego spektrum rozwiązań IT dla firm usługowych i produkcyjnych. Prywatnie wielki fan sportów motorowych – koniecznie na czterech kołach!
 • Marcin Łukasik
 • Commercial Director CEE, Unicall
 • Jest od kilkunastu lat związany z branżą outsourcingowych call center oraz marketingiem bezpośrednim. Zdobywał doświadczenia na rynku brytyjskim oraz amerykańskim jako Team Leader, Account Manager oraz Business Development Manager. Współpracował m.in z branżą finansową, telekomunikacyjną, motoryzacyjną, energetyczną, informatyczną. Od 2013 roku jest związany z Unicall, gdzie rozwija firmę, łącząc doświadczenia wyniesione z rynków zachodnioeuropejskich ze skandynawskim podejściem do biznesu. Jego obecnym celem jest budowanie dobrego wizerunku branży BPO w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
 • Mariusz Szałaj
 • Co-founder, 4Synchronicity
 • Obecnie Co-founder 4Synchronicity Customized Outsourcing Solutions, poprzednio Członek Zarządu AVON Global Shared Services/CoE. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie we wdrażaniu, standaryzacji i zwiększaniu wydajności procesów biznesowych. Zarządzał projektami transformacji biznesowej na poziomie regionalnym i globalnym w ponad 50 krajach. Z sukcesem wdrożył globalne projekty insourcingowe i przeprowadził wiele inicjatyw nearshoringowych i offshoringowych na całym świecie. Jest też wieloletnim praktykiem w zakresie implementacji strategii oraz wdrażania i zmiany modeli biznesowych w Centrach Usług Wspólnych (SSC). Tworzył i zarządzał Centrami Usług (SSC) w Polsce, Rosji, Argentynie, Indiach, Chinach.
 • Michał Bielawski
 • Wiceprezes Zarządu, Adaptive Group
 • Michał Bielawski jest specjalistą w obszarach transformacji biznesowej obszarów finansowo-księgowych, zarządzania zespołami w CUW oraz optymalizacji i kontroli działania centrów usług. Był odpowiedzialny m.in. za finanse i funkcje wsparcia centrów usług w organizacjach Infosys BPO i Philips, projekty optymalizacji działalności centrów usług wspólnych i wdrożenie strategii LEAN dla procesów usługowych. Koordynował w pełni obszar finansów, sprawozdawczości podatkowej, budżetowania i raportowania, kontroli wewnętrznej, ochrony danych osobowych oraz zarządzania powierzchnią biurową CUW. Ma on tez doświadczenie jako Manager Jakości CUW, doświadczenie w zarządzaniu zespołami operacyjnymi i projektami transferu procesów do CUW oraz do dostawców zewnętrznych (outsourcing).
 • Michał Góra
 • Członek Zarządu, Alfavox
 • Ekspert customer care w globalnych projektach na rynkach USA, Indie, Argentyna, Meksyk. Strateg i wizjoner. Autor przełomowych rozwiązań technologicznych, w tym wirtualnych oddziałów dla branży finansowej i outsourcingowej. Wyznacza strategiczny kierunek rozwoju we wszystkich obszarach działania firmy. Doceniając ludzi i wartość kapitału ludzkiego, ukształtował Alfavox jako silnego gracza odnoszącego sukcesy na międzynarodowych rynkach. Partnerstwo z klientami i doskonałe rozpoznawanie potrzeb wpisał w misję i strategię działania firmy. W efekcie jego pracy Alfavox jako lider na rynku polskim działa także w 12 krajach, realizując projekty m.in. dla Grupy Aviva, T-Mobile Usługi Bankowe, Alior Bank i firm z Grupy Virgin. Członek Rady Programowej Fintech Digital Congress oraz Warsaw International Banking Summit. Pasjonat gór.
 • Rafał Skóra
 • Senior IT Project Manager, ESKOM
 • Z branżą IT zawodowo związany od 2006 roku. Obecnie doświadczony Project Manager z analitycznymi umiejętnościami biznesowymi specjalizujący się w rozwiązaniach Hybrid IT i DevOps dla branży ubezpieczeniowej oraz sektora publicznego. Rafał ma ponad 10 lat praktycznego doświadczenia w realizacji projektów IT związanych z dostarczaniem zaawansowanych rozwiązań sprzętowych i programowych dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jego unikalna wiedza poparta jest licznymi certyfikatami m.in.: Master Accredited System Engineer nadanym przez Hewlett Packard Enterprise (HPE) czy Certified Associate in Project Management - Project Management Institute. W firmie ESKOM wspiera Klientów w doborze oraz wdrożeniach najbardziej optymalnych rozwiązań IT dla biznesu.
 • Wojciech Gołębiowski
 • Dyrektor Zarządzający, Veronym
 • W ciągu ostatnich 17 lat Wojciech Gołębiowski uczestniczył w strategicznych projektach w Palo Alto Networks, Cisco Systems, EMC, Riverbed Technology. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym w firmie Veronym - dostawcy usług bezpieczeństwa w chmurze. W trakcie kariery zawodowej Wojciech pomógł w obszarze cyberbezpieczeństwa ponad 2000 firmom, instytucjom rządowym i dostawcom usług. Jego strategie i wskazówki dotyczące mechanizmów bezpieczeństwa aplikacji z zachowaniem pełnej widoczności i kontroli spełniają oczekiwania współczesnego biznesu i przynoszą długotrwałe korzyści.
 • Tomasz Dyba
 • Negocjator, Cushman & Wakefield
 • Tomasz od kilku lat zajmuje się szerokim zakresem doradztwa w dziedzinie nieruchomości komercyjnych (biurowych) głównie na rynku Aglomeracji Śląskiej. Jego głównym zajęciem jest reprezentacja interesów najemcy, monitorowanie rynku, negocjacje, czy też komercjalizacja obiektów biurowych. Określa siebie jako lokalnego patriotę, którego ambicją jest zmiana wizerunku regionu.
 • Danuta Protasewicz
 • Regional Manager, Grafton Recruitment
 • 13 lat w branży doradztwa personalnego. Certyfikowany konsultant ds. rekrutacji Forum HR i Key Account Manager. Specjalizuje się w koordynacji dużych projektów w tym start-upów z sektora Business Services i Manufacturing. Konsultant Grafton Recruitment w Kanale Obsługi Inwestora dla Katowic i Krakowa. Uczestniczyła w 78 spotkaniach z potencjalnymi inwestorami w regionie i brała udział w otwarciu 28 jednostek w rejonie Śląska i Małopolski – jako delivery menadżer lub project menadżer.
 • Marek Gorczyca
 • Dyrektor Sprzedaży, Kinnarps
 • Absolwent AGH w Krakowie. Od 20 lat związany ze szwedzką marką Kinnarps , która jest europejskim liderem w wyposażaniu biur i kreowaniu nowego spojrzenia na środowisko pracy. Marek Gorczyca jest odpowiedzialny za budowanie rozpoznawalności marki i potencjału sprzedażowego Kinnarps w regionie południowym, ze szczególnym uwzględnieniem Krakowa oraz Katowic.
 • Tomasz Maciejak
 • Dyrektor Centrum Kompetencyjnego BPO, Sii Polska
 • Dyrektor Centrum Kompetencyjnego BPO w Sii Polska, największego dostawcy usług IT w Polsce. W firmie Sii Tomasz Maciejak odpowiada za budowę nowej linii biznesowej BPO. Jest managerem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, jakie zdobywał w korporacjach z branży Business Process Outsourcing oraz Shared Services. Pracował m.in. w firmie Deloitte-Touche i w Grupie Kapitałowej Pelion – początkowo na stanowisku Audytora Wewnętrznego w PGF SA, a następnie Wiceprezesa Zarządu ds. finansowych UAB NFG (Litwa). W latach 2008-2013 był związany z Genpact – jednym z czołowych dostawców BPO, tworząc a następnie kierując biurami w Polsce i Czechach. W latach 2014-2017 pełnił funkcję Prezes Zarządu Business Support Solutions SA. Stanowisko Dyrektora Centrum Kompetencyjnego BPO w Sii Polska objął w roku 2018.
 • Maciej Wójcik
 • Partner Zarządzający, TDJ Estate
 • Specjalizuje się w branży nieruchomości i odpowiedzialny jest za sektor Estate w Spółce TDJ SA. Z TDJ związany od kwietnia 2011r a od września 2012r pełny funkcję prezesa zarządu TDJ Estate. W latach 2007-2010 pracował dla międzynarodowych deweloperskich funduszy inwestycyjnych realizujących projekty mieszkaniowe i biurowe. We wcześniejszych latach pełnił funkcje managerskie w wiodących spółkach sektora dystrybucji (Carrefour, Auchan) oraz sektora paliwowego (Amoco). Jest absolwentem podyplomowych studiów w zakresie MBA na Politechnice Krakowskiej we współpracy z Connecticut State University. Posiada uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego oraz inne licencje sektora nieruchomości.
22

MIEJSCE

Vienna House Easy Angelo**** znajduje się w centralnej części Katowic przy ul. Sokolskiej 24. Vienna House Easy Angelo****
ul. Sokolska 24
Sprawdź dojazd

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy.