08 czerwca 2017

Gdańsk, Polska

TEMAT:

Work – Life Balance

Prelegenci

Wiktor Doktór

Pro Progressio / Prezes

Wiktor Doktór jest wybitnym ekspertem branży outsourcingu i specjalizuje się w wielu obszarach związanych z nowoczesnymi usługami dla biznesu, włącznie z BPO, R&D, ITO, Call Contact Center oraz tematyką nearshoringu i offshoringu. Jest prezesem Pro Progressio – organizacji zajmującej się doradztwem i konsultingiem z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu. Wiktor należy do grona najważniejszych osobowości outsourcingowych w Polsce i wielokrotnie był nagradzany za swój wkład w rozwój sektora usług dla biznesu w Polsce. Wiktor wraz z Pro Progressio są Partnerami dla Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, IAOP, Global Sourcing Association i innych międzynarodowych organizacji outsourcingowych.

Piotr Mazurkiewicz

HRK / Senior Executive Search Consultant

Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe w branży finansowej i doradztwa personalnego. W 2006 r. został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A., gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych. Od tego czasu pracował dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC/BPO, HR, FMCG, Retail. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners.

Krzysztof Herdzik

You Can Business / Właściciel

Właściciel firmy szkoleniowo-doradczej youcanbusiness.pl oraz współzałożyciel pierwszego w Polsce startupu psychologicznego łączącego ludzi i organizacje. Wcześniej pracował na stanowiskach wysokiego szczebla w międzynarodowym środowisku jako Dyrektor Finansowy, Country Manager i Dyrektor Zarządzający. Jako Dyrektor Zarządzający założył i prowadził oddział międzynarodowej organizacji BPO, która obsługiwała klientów w 14 krajach w Europie, świadcząc usługi księgowe i obsługi klienta. Na zarządzaniu zespołami spędził do tej pory ponad 29 tys. godzin. W 2015 roku otrzymał statuetkę najlepszego Managera w Europie Środkowo-Wschodniej w branży outsourcingowej. Absolwent największej na świecie uczelni coachingowej Erickson College International w Kanadzie. Jest profesjonalnym coachem oraz mentorem biznesowym. Szkoli i doradza zespołom w dużych międzynarodowych organizacjach w kraju i za granicą z zakresu przywództwa, strategii, finansów, zarządzania zmianą i restrukturyzacji. Mówca motywacyjny, bloger i miłośnik uczenia się od innych kultur.

Krystian Bestry

ADAPTIVE Solutions & Advisory Group / Prezes Zarządu

Od 2015 roku Krystian Bestry pełni funkcję Prezesa Zarządu ADAPTIVE Solutions & Advisory Group - wiodącej na rynku polskim firmy doradczej w obszarach outsourcingu usług biznesowych, transformacji przedsiębiorstw, tworzenia centrów usług wspólnych, zarządzania projektami i kontraktami outsourcingowymi. W latach 2007 – 2014, jako Dyrektor Zarządzający Infosys BPO Poland, a później Infosys BPO EMEA, Krystian Bestry był odpowiedzialny za wdrażanie strategii rozwoju i zarządzanie usługami serwisowymi centrów Infosys BPO Ltd. - przedsiębiorstwa należącego do międzynarodowego koncernu Infosys Ltd., będącego globalnym dostawcą zintegrowanych usług doradztwa biznesowego i technologicznego, outsourcingu oraz IT. Współtworzył centra usług m.in. w Polsce, Czechach, Holandii, Irlandii i RPA zatrudniające łącznie ponad 4000 osób. W latach 2004-2007 pracował również jako Dyrektor Operacyjny Europejskiego Centrum Usług Philips Electronics i odegrał kluczową rolę w przejęciu i przeniesieniu usług z Centrów Usług Wspólnych Philips'a w Polsce, Tajlandii i Indiach do struktur Infosys BPO. Krystian Bestry był także jednym z współzałożycieli i wieloletnim Wiceprezesem Zarządu (2009-2015) Związku Liderów Usług Biznesowych ABSL.

Małgorzata Polzenius

Hutchinson Institute / Dyrektor Zarządzająca

Dyrektor Zarządzająca firmy Hutchinson Institute, zajmująca się koordynacją i dbaniem o prawidłowy przebieg organizowanych szkoleń, budowaniem zespołu, rekrutacją, kreowaniem marki, planowaniem strategii firmy, rozwojem sieci biur HI, a także kontaktem i budowaniem długofalowych relacji z kluczowymi klientami. Ukończyła Filologię Germańską na Uniwersytecie Łódzkim, Akademię Specjalistów ds. Projektów Społecznych, Akademię MBE, Total Service Management w Kaizen Institute, brała udział w licznych kursach i szkoleniach. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z klientami korporacyjnymi.

Monika Reszko

Human Concept&Solutions / Ekspert ds. Komunikacji i Relacji Wewnętrznych, Psycholog, Executive Coach

Integruje, rozwija i podnosi efektywność zespołów menedżerskich. Ekspert ds. komunikacji i relacji wewnętrznych, psycholog, autor i koordynator programów rozwojowych dla biznesu. Ekspert Pracowni Employer Branding, pomysłodawca konferencji, seminariów i wydarzeń sportowych. Wprowadziła pionierski cykl konferencji HR Śniadania, a także konkurs HR Osobowość, wyłaniający najlepszych praktyków HR w Polsce. Spod jej rąk wyszedł także największy otwarty turniej biznesowy w Polsce Beach Volleyball Business Cup (www.bvbcup.pl) oraz unikatowy projekt CSR, adresowany do młodzieży z domów dziecka www.projekt-nastart.pl, którego ambasadorami są Iwona Guzowska, Dariusz Michalczewski i Jarosław Bieniuk. Ma na swoim koncie blisko 3500 godzin szkoleniowych, współpracę z ponad 50 firmami i organizacjami, ponad 3000 uczestników szkoleń, warsztatów i seminariów. Od stycznia tego roku dzieli się swoim doświadczeniem także na łamach Outsourcing&More.

Beata Osiecka

Kinnarps / Dyrektor Zarządzająca, Prezes Zarządu

Absolwentka handlu zagranicznego w warszawskiej SGH. Od maja 2000 roku jest Dyrektorem Zarządzającym i Prezesem Zarządu firmy Kinnarps Polska Sp. z o.o. Firma jest spółką-córką szwedzkiego koncernu Kinnarps AB – europejskiego lidera w dziedzinie wyposażania biur i obiektów użyteczności publicznej. Od 2016 pełni funkcję szefa regionu CEE. Z marką Kinnarps związana jest od 20 lat, czyli od początku działalności firmy na rynku polskim. Kinnarps Polska obsługuje około 1000 klientów rocznie. Marka firmy jest synonimem eksperta w dziedzinach ergonomii, ekologii oraz tworzenia funkcjonalnego i przyjaznego środowiska pracy.

Marcin Piątkowski

Torus / Dyrektor ds. Komercjalizacji

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w aktywnym pozyskiwaniu inwestycji i ich bezpośredniej obsłudze. Dysponuje szeroką wiedzą na temat prowadzenia inwestycji w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem województwa pomorskiego. Zajmował się bezpośrednio lub nadzorował przygotowanie wielu kompleksowych ofert inwestycyjnych, studiów lokalizacyjnych i studiów wykonalności. Współtwórca inicjatywy Invest in Pomerania, która dwukrotnie została uznana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu za najlepszą instytucję wspierającą inwestorów. W chwili obecnej zarządza zespołem odpowiedzialnym za komercjalizację przestrzeni biurowych w Parku Biurowym Alchemia w Gdańsku.

Karina Trafna

KiDS&Co. / Prezes Zarządu

Od 2006 roku rozwija w Polsce projekt wspierania rodziców w wychowaniu dzieci. Założycielka nowoczesnych, dwujęzycznych przedszkoli oraz współautorka programów realizujących idee wychowywania nowej generacji Polaków. Z sukcesem łącząca doświadczenia zdobyte na rynku kapitałowym z rozwojem KiDS&Co. – pierwszego ogólnopolskiego operatora, którego celem jest otwieranie i prowadzenie przedszkoli i żłobków firmowych i przybiurowcowych. Na co dzień mama dwóch młodych mężczyzn: 7-letniego Franka oraz 12-letniego Filipa.

Halina Piasecka

Piasecka&Żylewicz Selective Training / Partner Zarządzający

Od 2007 roku współwłaścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Piasecka&Żylewicz Selective Training: www.piaseckazylewicz.pl Trener i konsultant biznesowy z 16-sto letnim doświadczeniem, ekspert w obszarze szczęścia w pracy. Psycholog biznesu (Mgr Wydziału Psychologii, UW) i ekspert w obszarze komunikacji (Mgr Lingwistyki Stosowanej, UW). Członek Zarządu Polsko-Francuskiej Izby Gospodarczej, gdzie od lat wspiera kobiety aktywne zawodowo w ramach Klubu Kobiecego Biznesu.

Marcin Grzegory

Invest in Pomerania / Deputy Director

Marcin Grzegory, wicedyrektor zespołu Invest in Pomerania. W sektorze Nowoczesnych Usług Biznesowych działa od sześciu lat. Przez większość życia zawodowego związany z edukacją zarówno publiczną jak i prywatną, w kraju i za granicą. Praktyk i trener działań sprzedażowych i promocyjnych. W ramach inicjatywy Invest In Pomerania pełni również rolę Rzecznika Inwestora.

Bartosz Kozieł

Nuvalu / Członek Zarządu

Bartosz Kozieł, współzałożyciel Nuvalu, związany z firmą od 2008 roku. Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem, odpowiedzialny za koordynowanie i realizowanie procesów związanych z rozwojem firmy. Wraz z trzema Wspólnikami/Partnerami zarządza 30-osobowym zespołem specjalistów. Bartosz wspiera procesy wynajmu powierzchni biurowych doradzając zarówno najemcom, jak i wynajmującym. W trakcie swojej kariery działał jako agent wyłącznypodczas komercjalizacji budynków: Centrum Jasna, Dom Pod Gryfami, Zebra Tower, IO-I, Salzburg Center, Equator I, Cybernetyki Office Center, Bokserska Office Center. Doradzał przy zmianie siedziby m. in. takim markom takim jak: Benefit Systems, Atende, Ciech S.A., Jacobs Gibb, Ad Fabrica, Arcadis, Alior Bank.Swoje doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych rozpoczął w 2002 r. początkowo współpracując z Kancelarią Brochocki następnie z austriacką firmą EHL.

Alexander Ticehurst

State Street Bank / Dyrektor Generalny Gdańskiego Oddziału

Alex rozpoczął swoją karierę w State Street w Bostonie 17 lat temu. Pracował na stanowiskach liderskich i managerskich m.in. w Kapsztadzie, Londynie i Krakowie. Po 7 latach pracy w Krakowie, Alex przeniósł się do Gdańska, gdzie objął stanowisko dyrektora generalnego nowo otwartego biura State Street Bank na początku 2016r. W ramach tej roli Alex przewodzi lokalnemu zespołowi kadry zarządzającej oraz reprezentuje firmę na lokalnym rynku, m.in. w organizacjach biznesowych.

Magdalena Misiewicz

Sii / Zastępca Kierownika ds. Rekrutacji i HR

Absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim. Od 7 lat związana z obszarem zarządzania zasobami ludzkimi w firmie Sii, w której odpowiada za miękki HR, Rekrutację jak i Employer Branding. Od początku swojej kariery bliska jest jej branża IT. Zwolenniczka zdrowego rozsądku i kreatywnych rozwiązań dostosowanych do sytuacji, a nie wynikających z procedur czy utartych schematów. Prywatnie wielbicielka dalekich podróży oraz żeglarstwa.

Marcin Zieliński

Transcom Worldwide / Operations Manager for Global Account, Information Security Manager

Posiada ponad 12 letnie doświadcznie w sektorze BPO. Na przestrzeni ostatnich lat prowadził szereg projektów customer care dla krajowych i zagranicznych Klientów. Obecnie, w firmie Transcom, pełni fukncje managera operacyjnego. Koordynuje infolinie zlokalizowane na terenie Polski, Portugalii oraz Węgier. Przeprowadził program globalnej integracji kilku niezależnych call center, centralizując usługi dotychczasiwych dostawców u jednego, nowego partnera. W następstwie wspomnianego projektu firma Transcom rozpoczęła obsługę Klienta w ponad 20 językach z obszaru EMEA. Jego dodatkową funkcją w polskich oddziałach firmy jest bezpieczeństwo informacji. Swoje pierwsze kroki w branży stawiał w obszarze treningu. Obecnie koncentruje się na działaniach operacyjnych oraz tzw „service delivery”.

Peter Tærø Nielsen

SPCC / Członek Zarządu

Peter Taero NIelsen jest duńskim adwokatem, specjalizującym się w doradztwie dla podmiotów gospodarczych, który założył kancelarię Peter Nielsen & Partners Law Office w Warszawie w roku 1990. Dziś kancelaria zatrudnia ponad 30 osób i jest najstarszą zagraniczną kancelarią prawniczą w Polsce. Peter Taero Nielsen jest członkiem Zarządu Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej, był również Przewodniczącym Izby w latach 2008-2011. Od 2000 roku z powodzeniem wdrażał w swoich kancelariach w Danii i w Polsce politykę zachowywania równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, nabywając przez te wszystkie lata wiedzy o plusach i minusach tej polityki.

Agnieszka Anielska

Politechnika Gdańska, Wydział Zarządzania i Ekonomii / Specjalista ds. relacji z absolwentami i otoczeniem biznesowym

Doktorantka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zawodowo związana z sektorem szkolnictwa wyższego (zarówno instytucje publiczne, jak i niepubliczne), gdzie była odpowiedzialna za obszar komunikacji zewnętrznej oraz public relations. Aktualnie pracowniczka Politechniki Gdańskiej, Wydziału Zarządzania i Ekonomii, zaangażowana w rozwój współpracy ze środowiskiem biznesowym. Entuzjastka współpracy międzysektorowej z doświadczeniem również w sektorze pozarządowym.