22 listopada 2017

Polska, Rzeszów, Hilton Garden Inn

II Polsko-
Ukraińskie Forum
Outsourcingu
w Rzeszowie

Prelegenci

Adam Jamioł

PwC / Partner

Adam jest jednym z liderów Shared Service Centre w PwC w grupie Europy Środkowo-Wschodniej. Ma ponad 15 lat doświadczenia w zakresie transformacji przedsiębiorstw z różnych gałęzi gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem centralizacji usług i outsourcingu. Adam kierował globalnymi projektami wdrożenia Centrum Usług Wspólnych, począwszy od studium wykonalności, budowanie CUW, migrację procesów, aż po ich optymalizację. Swoje długoletnie doświadczenie zdobywał na obszarach Europy, obu Ameryk, Australii i Azji.

Wiktor Doktór

Pro Progressio / Prezes Zarządu

Wiktor Doktór jest wybitnym ekspertem branży outsourcingu i specjalizuje się w wielu obszarach związanych z nowoczesnymi usługami dla biznesu, włącznie z BPO, R&D, ITO, Call Contact Center oraz tematyką nearshoringu i offshoringu. Jest prezesem Pro Progressio – organizacji zajmującej się doradztwem i konsultingiem z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu. Wiktor należy do grona najważniejszych osobowości outsourcingowych w Polsce i wielokrotnie był nagradzany za swój wkład w rozwój sektora usług dla biznesu w Polsce. Wiktor wraz z Pro Progressio są Partnerami dla Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, IAOP, Global Sourcing Association i innych międzynarodowych organizacji outsourcingowych.

Andrew Wrobel

Emerging Europe / Redaktor Naczelny

Andrew Wrobel jest Redaktorem Naczelnym Emerging Europe – portalu internetowego poświęconego przedsiębiorczości i rozwojowi biznesu we Wschodniej i Centralnej Europie. Od początku swojej kariery zawodowej Andrew zajmował się sprawami biznesu, inwestycji, handlu, makroekonomii, polityki, a także od czasu do czasu, kultury i turystyki. Regularnie przeprowadza wywiady z liderami świata polityki i biznesu. Jego głównym obszarem doświadczeń biznesowych jest region CEE. W 2014 roku, Andrew uzyskał nagrodę stowarzyszenia International Event and Visual Communication Association (EVCOM), za swój udział w przeprowadzeniu, na terenie Centralnej i Wschodniej Europy, kampanii komunikacyjnej Agencji UK Trade and Investment.

Andrzej Trela

LeasingTeam Group / Dyrektor Sprzedaży

Pełni funkcję Dyrektora Sprzedaży w LeasingTeam, największej agencji zatrudnienia wyłącznie z polskim kapitałem oraz Prezesa Zarządu Go West & Co, spółki specjalizującej się w rekrutacji pracowników z Europy Wschodniej. Jest menedżerem z ponad 10-letnim doświadczeniem w sprzedaży usług B2B. Absolwent studiów MBA organizowanych przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN i Vienna Institute for International Economic.

Anna Proszowska-Sala

CITYBELL CONSULTING / Prezes Zarządu

Analityk i doradca biznesowy, executive coach. Ekspert w dziedzinie komunikacji korporacyjnej, w tym komunikacji wewnętrznej, zarządzania komunikacją w procesie zmian, public relations i public affairs oraz promocji miast i regionów. Od 18 lat związana z biznesem, zajmowała kierownicze stanowiska i zarządzała działami public affairs i komunikacji korporacyjnej w polskich i międzynarodowych firmach m.in. w Grupie ABB, PTE PZU SA, Grupie Ströer oraz Sigma International Poland. Brała udział w realizacji ponad 150 projektów doradczych i komunikacyjnych w Polsce, Niemczech, Włoszech i Ukrainie.

Iwona Chojnowska-Haponik

Polska Agencja Inwestycji i Handlu / Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych

Odpowiedzialna za marketing inwestycyjny, obsługę inwestorów zagranicznych ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa lokalizacyjnego oraz pomocy publicznej, wsparcie dla polskich inwestorów za granicą oraz opiekę poinwestycyjną. Absolwentka Filologii Romańskiej na UW, studiów podyplomowych EMBA w szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz francuskiej HEC, a także programu studiów doktoranckich w obszarze ekonomii. Uczestnik wielu konferencji poświęconych tematyce bezpośrednich inwestycji zagranicznych, sektora usług nowoczesnych oraz pomocy publicznej.

Kerry Hallard

Global Sourcing Association / Prezes

Kerry Hallard jest Prezydentem Global Sourcing Association oraz Prezesem Global Sourcing Association w Wielkiej Brytanii. Wcześniej jako Prezes National Outsourcing Association oraz Dyrektor European Outsourcing Association przeprowadziła z sukcesem rebranding stowarzyszenia. Głównym celem dla Kerry jest zwiękaszanie reputacji światowego sektora sourcingu, poprzez rozwój, standaryzację i programy certyfikacyjne. W ramach GSA, Kerry ostatnio założyła Standard Advisory Group, w ramach której zgromadzeni zostali przedstawiciele klientów i dostawców usług z 20 krajów. Kerry ma ponad 20 letnie doświadczenie w strategicznym doradztwie oraz procesach komunikacji korporacyjnej w obszarach rozwiniętych technologii oraz w relacjach B2B.

Krzysztof Misiak

Cushman & Wakefield / Partner, Dyrektor Sekcji Miast Regionalnych

Krzysztof jest Partnerem oraz Dyrektorem Sekcji Miast Regionalnych w dziale powierzchni biurowych. Przez ponad 10 lat pracy w Cushman & Wakefield Krzysztof jest odpowiedzialny za rozwijanie biznesu Firmy w miastach regionalnych pod kątem prowadzenia procesów reprezentacji najemców oraz współpracy przy wynajmie projektów biurowych. Jest jednym z najbardziej doświadczonych brokerów na rynkach regionalnych. Portfolio Krzysztofa to prawie 500,000 m2 zrealizowanych transakcji (o wartości około 1,8 mld złotych). Krzysztof odpowiadał za koordynację obsługi takich firm jak Millennium Bank, Infosys, Thomson Reuters, Capgemini, State Street, Tate & Lyle, Deloitte, Brown Brothers Harriman, ING Bank, Takeda, Unilever czy Akamai.

Łukasz Wąsikiewicz

PwC / Dyrektor

Łukasz jest Dyrektorem w zespole podatku dochodowego od osób prawnych i podatku od nieruchomości, odpowiada za biuro PwC w Rzeszowie. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Łukasz ma ponad 15-letnie doświadczenie w świadczeniu usług doradztwa podatkowego i prawnego klientom z różnych branż. Jego doświadczenie obejmuje w szczególności dziedziny dotyczące opodatkowania transakcji międzynarodowych, restrukturyzacji i optymalizacji podatkowej w zakresie CIT i RET. Łukasz brał udział w wielu projektach realizowanych dla wielonarodowych i największych polskich firm, a także prowadził liczne profesjonalne szkolenia i prezentacje.

Pavel Obod

Sloboda Studio / Prezes

Pavel jest Prezesem i założycielem Sloboda Studio, agencji internetowej z Charkowa na Ukrainie. Od roku 2013 organizuje spotkania największej społeczności informatycznej w Europie Wschodniej, która składają się z około 1000 firm zajmujących się rozwojem oprogramowania na Ukrainie, Białorusi, Rosji i w Polsce. Głównym wydarzeniem społeczności jest coroczna konferencja biznesowa "Outsource People".

Paweł Łopatka

SoftServe / Dyrektor Zarządzający

Paweł Łopatka jest obecnie Dyrektorem Zarządzającym Spółki SoftServe Poland. Jest również odpowiedzialny za dział dostarczania Platform Cyfrowych w technologiach takich jak Sitecore, AEM, Sitefinity lub Episerver oraz rozwiązania Marketingu Cyfrowego. Doświadczony Senior Manager, zarówno na poziomie strategicznym i operacyjnym z umiejętnością kierowania zespołami, projektami i organizacjami w czasach ciągłych zmian. Ukończył Politechnikę Opolską, Uniwersytet Abertay w Dundee oraz studia doktoranckie w zakresie zarządzania strategicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Swoje międzynarodowe doświadczenie zdobywał w firmach, takich jak: Redknee, Nokia i BBC Scotland.

Sebastian Niklewicz

ESKOM IT / Prezes Zarządu

W branży IT od 1994 r. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje każdy możliwy szczebel kariery, dzięki czemu rozumie zarówno sam biznes, jak i merytorykę. W ESKOM odpowiedzialny za zarządzanie strategiczne, marketing oraz za dostarczanie usług serwisowych i wdrożeniowych. Przez lata uczestniczył w zaawansowanych technologicznie projektach, dotyczących wsparcia biznesu za pomocą aplikacji, wdrażania i utrzymywania infrastruktury IT, doradztwie. Dotychczasowe sukcesy osiągnął przede wszystkim dzięki umiejętności efektywnego motywowania pracowników oraz zdolności tworzenia realistycznych i efektywnych kosztowo planów projektowych.

Stephan Fricke

Niemieckie Stowarzyszenie Outsourcingu / Prezes

Stephan jest założycielem oraz prezesem Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu – niezależnej organizacji członkowskiej, zrzeszającej zarówno firmy jak i profesjonalistów sektora outsourcingu zainteresowanych dostarczaniem usług IT i BPO na rynki niemieckojęzyczne (region DACH). Stephan jest także wydawcą Outsourcing Journal, platformy internetowej, na której opisywane są najlepsze praktyki biznesowe z obszaru IT i BPO z rynku niemieckiego i innych krajów. Co roku, Stephan organizuje ITO&BPO Germany Forum – konferencję biznesową dla dostawców i odbiorców usług outsourcingowych. Jako Prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, współpracuje z wieloma organizacjami outsourcingowymi na świecie, w tym z Pro Progressio w Polsce.

Tadeusz Ferenc

Rzeszów / Prezydent Miasta Rzeszów

W trakcie kariery zawodowej kierował przedsiębiorstwami w branżach: transportowej, przemysłowej i komunalnej; pełnił funkcję Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowe Miasto" w Rzeszowie, a w latach 2001 - 2002 był Posłem na Sejm RP. W 2002 roku wybrany na Prezydenta Miasta Rzeszowa w wyborach bezpośrednich. Nieprzerwanie pełni tę funkcję do dziś. Do największych sukcesów zalicza ponad dwukrotne powiększenie powierzchni miasta, jego stały rozwój gospodarczy oraz konsekwentną realizację założeń idei smart city, co przekłada się na wzrost jakości życia mieszkańców Rzeszowa.

Taras Petriv

PLVision / Dyrektor Sprzedaży

Posiadając solidne podstawy z zakresu inżynierii oprogramowania oraz badań i rozwoju, Taras Petriv kieruje rozwojem PLVision, europejskiej firmy specjalizującej się w rozwoju Internetu Rzeczy (IoT) oraz oprogramowania sieciowego, służącym jako silnik innowacji dla wiodących globalnych firm. Jako dyrektor ds. Sprzedaży Taras odpowiada za rozwój oraz wdrażanie strategii handlowej, która poszerza bazę klientów firmy i zapewnia jej silną obecność na rynku, w tym zarządzanie programem partnerstwa strategicznego.

Aleksander Sala

KOLIBRO / Założyciel i Prezes Zarządu

Strateg i innowator z ponad 17stoletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Prekursor wdrożeń systemów zarządzania współpraca, komunikacją wewnętrzną, Intranetu i Digital WorkPlace. Uczestnik ponad 700 wdrożeń biznesowych i technologicznych dla ponad 140 klientów na całym świecie. Pomysłodawca i projektant pierwszego w Europie Intranetu i Digital WorkPlace w gotowym do wdrożenia pakiecie modułów. Dyrektor Generalny Internale Poland – jedynego w Polsce Konkursu na najlepszy Intranet, Digital WorkPlace i komunikację wewnętrzną. Wydawca "Pierwszego Polskiego Magazynu Systemów Komunikacji Wewnętrznej – Intranety.pl. Dyrektor Programowy EICIM – European Internal Communication & Intranet Meeting.

Oleg Shkuropat

CIKLUM / Menedżer Oddziału

Oleg jest Branch Managerem w Ciklum – firmy w pierwszej piątce ukraińskich dostawców usług w modelu Outsourcingu IT. Oleg odpowiada za działalność czterech centrów operacyjnych, w tym ostatnio otwartych w Gdańsku i Wrocławiu. Ma ponad 10 letnie doświadczenie w outsourcingu IT oraz w firmach startupowych. Specjalizuje się w obsłudze działalności operacyjnej, rozwoju biznesu oraz efektywnej komunikacji.

Richard Stephens

Poland Today / Założyciel i Redaktor

Jest dziennikarzem i przedsiębiorcą, od wielu lat aktywnie promującym potencjał, wartości i osiągnięcia Polski za granicą.. Był założycielem i dyrektorem największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów nieruchomości i inwestycji CEPIF z siedzibą w Warszawie. W tym czasie kilkakrotnie organizował również w imieniu UEFA wizyty zagranicznych dziennikarzy w Polsce przed Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Richard Stephens jest doświadczonym organizatorem, prowadzącym i moderatorem różnego rodzaju eventów, który w swojej karierze aktywnie uczestniczył w przeszło 200 międzynarodowych konferencjach i debatach. Mieszka z żoną i z dziećmi w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą. W czasie wolnym ogląda i aktywnie uprawia sport, gotuje i podróżuje.

Yaroslav Nazar

Lwowski Klaster IT / Menedżer

Yaroslav jest Kierownikiem Projektu w największej społeczności IT na Ukrainie – Lwowskim Klastrze IT. Ma wieloletnie doświadczenie w organizowaniu wydarzeń dla sektora technologicznego, włączając największe konferencje realizowane w Europie Wschodniej, a wśród nich Eastern Europe IT Arena, IT Jazz oraz Lviv IT Tour. Na co dzień Yaroslav zajmuje się rozwojem Klastra, tworzeniem nowych rozwiązań oraz sieci partnerskiej Klastra. Yaroslav prowadzi także audycję radiową IT News w internetowym radiu SKOVORODA.

Bartosz Strożek

IT Kontrakt / Senior Business Development Director

Bartosz Strożek jest Dyrektorem w IT Kontrakt, liderze na rynku usług IT, na stanowisku Senior Business Development Director. Warszawiak z urodzenia, po wielu latach pobytu w różnych miejscach świata osiadł we Wrocławiu. Od lat zawodowo związany z branżą IT, pracował między innymi dla Procter & Gamble, HP czy Luxoft. Absolwent wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Warszawskiej, edukację biznesową uzupełnił studiami Executive MBA na Politechnice Wrocławskiej. Prywatnie pasjonat tanga argentyńskiego i zagorzały biegacz-maratończyk.

Radosław Walas

Developres / Członek Zarządu

Posiada 11 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Absolwent Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie. Jako jeden z założycieli firmy Developres uczestniczył w budowaniu marki najpierw na lokalnym rynku nieruchomości mieszkaniowych, później również lokali handlowo -usługowych. Na rynku nieruchomości biurowych od 2013 roku, kiedy to firma Developres rozpoczęła realizację Centrum biurowo-mieszkaniowego SKYRES w Rzeszowie. Radosław z ramienia Inwestora prowadził nadzór inwestycyjny nad realizacją, a obecnie zajmuje się komercjalizacją powierzchni biurowych. Od 2010 roku również Członek Zarządu Developres Zarządzanie i Administracja – spółki posiadającej obecnie w zarządzie ponad 150 tys m2.

Mariusz Tywoniuk

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza / Dyrektor Przedstawicielstwa

Dyrektor Przedstawicielstwa Polsko Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Partner zarządzający Kancelarii Prawnej Tywoniuk & Partners. Prokurent Grupy OCG. Prawnik, specjalista z zakresu prawa obrotu gospodarczego. Od 1998 roku zajmuje się doradztwem prawnym realizując obsługę prawną firm w tym: fuzje, przejęcia, przekształcenia i procesy restrukturyzacyjne przedsiębiorstw. Wraz z zespołem prawników i ekonomistów obsługuje inwestycje z udziałem kapitału zagranicznego w Polsce. W 2015 roku wyróżniony przez Bank Światowy dyplomem uznania za wkład w rozwój przedsiębiorczości w Polsce.

Andriy Varusha

Grid Dynamics / Dyrektor

Andriy posiada ponad 10 letnie doświadczenie w obszarze IT I ponad 4 letnie na stanowisku wyższej kadry zarządzającej w branży outsourcingu, zarządzając zespołami zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce. Od 2015 roku mieszka w Krakowie. W swojej prezentacji Andriy podzieli się doświadczeniem zdobytym w centrach operacyjnych w Polsce i na Ukrainie. Zaprezentuje synergię obu lokalizacji, osobliwości wynikające z pracy w obu lokalizacjach, a także szanse i zagrożenia, z którymi musi się liczyć menedżer, aby sprawnie połączyć pracę zespołów operacyjnych w Polsce i na Ukrainie.

Vasyl Pavlyuk

Konsulat Generalny Ukrainy / Konsul Generalny

Vasyl Pavlyuk zajmuje stanowisko Konsula Generalnego w Konsulacie Ukrainy z siedzibą w Lublinie od 2015 roku. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu organizacjami i administracją. Reprezentuje interesy Ukrainy, stoi na straży praw i interesów podmiotów prawnych oraz obywateli Ukrainy mieszkających na terenie Rzeczpospolitej Polski w województwach: lubelskim, podkarpackim oraz podlaskim. Zajmuje się również promocją rozwoju więzi gospodarczych, kulturalnych oraz naukowych między Polską, a Ukrainą. Posługuje się dwoma językami.

Andriy Kerez

State Street Bank / Head of University Relations EMEA

Urodzony w Iwano-Frankowsku na Ukrainie, z uwagi na studia przeprowadził się do Polski w roku 2006. Przez 6 lat pracował w obszarze rekrutacji i pozyskiwania talentów. Swoje doświadczenie budował jako członek międzynarodowego zespołu pozyskiwania talentów, jak również pracując w firmie outsourcingowej – dostarczając usługi rekrutacyjne dla zewnętrznych klientów. Podczas swojej kariery zawodowej skupiał się na kandydaturach niższego szczebla, tworząc i rozwijając różne programy dla absolwentów i stażystów w Polsce i Europie. Od września 2016 zajmuje w State Street Bank stanowisko Szefa Relacji z Uczelniami na terenie EMEA.

Ivan Bjelajac

MVP Workshop / Founder

Ivan jest zatrudniony w branży IT odkąd ukończył 19 rok życia. W wielu 28 lat założył swoją pierwszą firmę – CyberNet Techology. Sześć lat temu dołączył do zespołu Devana Techologies, której oprogramowanie Manage WP zostało zakupione przez firmę GoDaddy i tym samym powołanie Ivana do roli szefa belgradzkiego zespołu w europejskiej siedzibie GoDaddy. Ivan założył także firmę MVP Workshop, agencję specjalizującą się w walidowaniu pomysłów i rozwoju start-upów, jak również w doradztwie oraz procesach R&D powiązanych z technologiami Blockchain. MVP Workshop opracowuje szereg rozwiązań opartych o Blockchain dla szerokiego grona różnych przedsiębiorstw.