25 kwietnia 2017

Holiday Inn, Polska

TEMAT:

Polska – centrum usług IT dla Europy

Prelegenci

Vladan Petrovic

IAOP / Ekspert w Europie

Ekspert ds. danych z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zarządzania operacyjnego i innowacji. Posiada głębokie doświadczenie w outsourcingu procesów biznesowych, analizie danych oraz usługach typu call contact center. Vladan na co dzień zajmuje się strategiami zarządczymi, optymalizacją działalności operacyjnej, zarządzaniem relacjami z klientem oraz szeroko pojętym wsparciem operacyjnym na różnych poziomach zarządzania procesami realizacji usług.

Vladan jest ekspertem ds. Lean i zastosowaniu tej metodologii w nowoczesnym podejściu to zarządzania danymi. Jest członkiem największej na świecie organizacji zrzeszającej ekspertów branży outsourcingu - IAOP, którą reprezentuje w Europie. Na co dzień współpracuje z firmą Trizma.

Mariusz Wiśniewski

CBRE / Director, A&T Services, Occupier, Office, Head of Tricity Office

Jako szef trójmiejskiego biura CBRE w Gdańsku, Mariusz rozwinął drugie największe biuro CBRE w Polsce, które od sześciu lat z rzędu zajmuje pierwszą pozycję wśród wszystkich agencji doradczych działających na rynku nieruchomości biurowych w Trójmieście. Ma ponad 8 letnie doświadczenie w branży nieruchomości reprezentując najemców podczas transakcji w całej północnej Polsce. Ma na swoim koncie ponad 160 transakcji, których wartość przekracza 400 mln USD. Od 2011 roku obsługuje co drugą transakcję na rynku biurowym w Trójmieście. Uczestniczył w najtrudniejszych negocjacjach na rynku nieruchomości ostatnich lat na północy Polski (m.in. Centra SSC i BPO takich firm jak: Arla Foods, Vestas, Epam, Sii, Intel, Boeing, Swarovski oraz Bank BPH). Mariusz z sukcesem nadzorował wdrażanie wszystkich głównych linii biznesowych CBRE w północnej Polsce i nieustannie ma wkład w ich skuteczny rozwój.

Dinko Svetopetric

CONNECTIS_ / Business Unit Director

Dinko posiada bogate doświadczenie z zakresu zarządzania i rozwoju w międzynarodowym środowisku biznesowym. Przez ostatnie 18 lat zajmował stanowiska menadżerskie w firmach z branży technologicznej i konsultingowej z Wielkiej Brytanii, Kanady, Chorwacji, Austrii i Polski. Na swoim koncie ma liczne projekty międzynarodowe realizowane dla globalnych organizacji, które przyczyniły się bezpośrednio do rozwoju ich działalności. W CONNECTIS_ odpowiada za budowanie i utrzymywanie relacji z klientami międzynarodowymi. Dinko bierze także aktywny udział w konferencjach międzynarodowych na terenie USA i Europy.

Sebastian Osuch

Grupa Nowy Styl / Business Services Senior Manager

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu ze specjalnością: Inwestycje Kapitałowe i Strategie Finansowe Przedsiębiorstw. W Grupie Nowy Styl od blisko 7 lat. Pracując jako Project Manager koordynował i wspierał największe projekty sprzedażowe w Polsce. W kolejnych latach był odpowiedzialny za kreowanie działań sprzedażowych, głównie w południowej Polsce.

Od roku koordynuje strategię Grupy Nowy Styl dla specjalistycznego rynku BPO/SSC/ITO. Odpowiada za kreowanie nowej koncepcji podejścia do branży, opartej na tworzeniu interdyscyplinarnych zespołów łączących działania sprzedażowe, HR, marketingowe z profesjonalistami z tych obszarów.

Bartłomiej Lux

one2tribe / Partner zarządzający

Absolwent AGH, WSB w Poznaniu oraz uzyskał także dyplom studiów Master of Business Administration na Akademii Leona Koźmińskiego. Swoją karierę zawodową rozpoczął w spółce Macrologic S.A., gdzie zajmował stanowiska od Konsultant po Dyrektora Sprzedaży. W grupie Macrologic był również członkiem zarządu spółki doradczej oraz spółki oferującej rozwiązania sprzedaży do sektora retail. Pracował również w firmie Amtra sp. z o.o. oraz Simple S.A. W firmie one2tribe jako Partner Zarządzający, zajmuje się projektami motywacyjnymi przy wykorzystaniu elementów grywalizacji, psychologii behawioralnej i mechanizmów gier, wykorzystując przy tym swoje wieloletnie doświadczenie z nowych technologii IT.

Adam Wąsik

GoldenLine Sp. z o.o. / Członek Zarządu i Dyrektor Sprzedaży

W latach 2007-12 jako dyrektor sprzedaży regionu Warszawa zarządzał największym lokalnym działem sprzedaży „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl w Polsce. Od 2012 roku, będąc dyrektorem sprzedaży Centrum Kompetencyjnego Praca, którego częścią była marka GazetaPraca.pl, wprowadzał zmiany, których celem był dalszy rozwój biznesu ogłoszeniowego Agory, ale także pełne doradztwo z zakresu employer brandingu. W latach 2014-2015 był dyrektorem zarządzającym Centrum Kompetencyjnego Praca, odpowiadając za cały biznes rekrutacyjny Agory. Po przejęciu przez Agorę większości udziałów w GoldenLine odpowiadał za połączenie GazetaPraca.pl z GoldenLine.pl. Od kwietnia 2016 jako członek zarządu GoldenLine odpowiada za obszar sprzedaży, finansów, User i Custromer Care.

Sebastian Niklewicz

ESKOM / Prezes Zarządu

W branży IT od 1994 roku. Odgrywał naprzemiennie rolę klienta korporacyjnego i dostawcy, przechodząc wszystkie możliwe szczeble rozwoju zawodowego (od administratora do Członka Zarządu).
Ukończył Informatykę oraz uzyskał dyplomy z ubezpieczeń i zarządzania projektami.
Pełnił rolę CIO w Liberty Direct oraz Menedżera IT w Grupie PZU.
Po założeniu firmy ESKOM jako konsultant oraz kierownik projektów zajmował się realizacją wielu projektów związanych z wdrożeniami i utrzymaniem aplikacji, infrastruktury IT, systemów call centre, CRM/ERP oraz audytami IT.

Edyta Wiwatowska

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. / Prezes Zarządu

Od listopada 2013 roku zarządza nowo powołaną spółką miejską odpowiedzialną za pozyskiwanie i kompleksową obsługę procesów inwestycyjnych, promocję gospodarczą Bydgoszczy oraz współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami.
Nadzoruje obsługę projektów inwestycyjnych na tereny bydgoskiej podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, z sukcesem prowadzi negocjacje z krajowymi i międzynarodowymi podmiotami, prowadzące do realizacji inwestycji na terenie miasta, ze szczególnym uwzględnieniem sektora produkcyjnego, logistyczno – magazynowego oraz nowoczesnych usług dla biznesu. Rozwija działalność Spółki w kierunku wspierania innowacyjności oraz sektora MŚP.

Rafał Glogier-Osiński

Grafton Recruitment / Regional Marketing&Digital Manager

Rafał w ciągu 10 lat pracy z rynkiem rekrutacji połączył doświadczenie w rozwoju produktu i marketingu online, doradztwa Employer Branding, badań rynkowych doradztwa HR i rekrutacji. W Grafton Rafał odpowiada za rozwój działań promocyjnych w Polsce i na Węgrzech, realizuje projekty Employer Branding na rzecz Klientów oraz jest częścią zespołu doradczego w obszarze nowych inwestycji (FDI).

Maciej Wawrzyniak

CDI Immobile / Dyrektor ds. Sprzedaży i Zarządzania Nieruchomościami

Rodowity Bydgoszczanin, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Od 2012 związany z CDI Zarządzanie Nieruchomościami (należącej do Grupy Kapitałowej Immobile SA), spółki zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami, przygotowaniem inwestycji oraz komercjalizacją nieruchomości. W 2014 roku powierzono mu stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży i Zarządzania Nieruchomościami. W spółce odpowiedzialny zarówno za dział Facility Management jak i Asset Management . Zaangażowany z sukcesami w szereg projektów komercyjnych na terenie całego kraju. Obecnie koordynuje proces komercjalizacji biurowca Immobile K3 w Bydgoszczy.

Damir Zalewski

Mellon Poland / Sales Director Products and Solutions

Absolwent UW i SGH. Związany z branżą IT od 1991 roku, zaczynał pracę zawodową w ICL Poland, a potem Softbank S.A., pionierów informatyzacji polskiego przemysłu i bankowości. Pracownik , między innymi, takich firm jak Xerox, SAP, Teradata, NetApp, na stanowiskach sprzedażowych i menadżerskich. Zdobywał doświadczenie zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach wschodnich. Współpracował szczególnie z sektorem bankowym i publicznym, realizując wiele projektów biznesowych, np. systemy kadrowo-płacowe, systemy analityczne CRM , kryptograficzne, itp. Obecnie odpowiedzialny za rozwój sprzedaży Produktów i Rozwiązań w Mellon Poland.

Wiktor Doktór

Pro Progressio / Prezes

Wiktor Doktór jest wybitnym ekspertem branży outsourcingu i specjalizuje się w wielu obszarach związanych z nowoczesnymi usługami dla biznesu, włącznie z BPO, R&D, ITO, Call Contact Center oraz tematyką nearshoringu i offshoringu. Jest prezesem Pro Progressio – organizacji zajmującej się doradztwem i konsultingiem z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu. Wiktor należy do grona najważniejszych osobowości outsourcingowych w Polsce i wielokrotnie był nagradzany za swój wkład w rozwój sektora usług dla biznesu w Polsce. Wiktor wraz z Pro Progressio są Partnerami dla Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, IAOP, Global Sourcing Association i innych międzynarodowych organizacji outsourcingowych.

Henryk Hruszka

NOKIA / Head of R&D in Service Delivery Platforms BU, Head of Bydgoszcz Location

Absolwent Wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej oraz uzyskał także dyplom Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 25 lat związany z bydgoskim oddziałem Nokii. Przez ostatnie 22 lata zajmował stanowiska menadżerskie w R&D. Zespoły, którymi kierował, rozwijały produkty z różnych obszarów telekomunikacji dla klientów z całego świata. Obecnie jest szefem R&D w Service Delivery Platforms BU. Odpowiada za rozwój produktów SDP BU w Działach R&D w Polsce, Chinach, Francji, Indiach oraz Stanach Zjednoczonych. Od roku pełni również funkcję szefa bydgoskiego oddziału Nokii.

Wojciech Oczkowski

IT Kontekst / Właściciel

Specjalista od spraw trudnych z ponad 10 letnim doświadczeniem technicznym w branży IT obejmującym stanowiska: programisty, szkoleniowca, architekta rozwiązań i managera. Od 4 lat, w ramach prowadzonej działalności, łączy umiejętności techniczne z biznesowym spojrzeniem na problemy swoich klientów, pomagając w odnajdywaniu najlepszych rozwiązań. Realizuje to poprzez łączenie potrzeb klientów z kompetencjami współpracowników, tworzenie, wdrażanie i audyt systemów IT dla branż „call-center”, medycznej, finansowej oraz edukacyjnej na rynku polskim i zagranicznym. Pozostaje jednak wierny pasji kodowania, występując na deskach technicznych konferencji oraz współprowadząc Bydgoską Grupę Użytkowników języka Java “Bydgoszcz JUG”.

Maciej Kaczmarski

ODO 24 / Prezes Zarządu

Dba o rozwój i dobry wizerunek firmy. Nadzoruje procesy obsługi oraz kontakty z kluczowymi klientami. Praktyk, z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się m.in. kontrolą i audytem w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Od lat promuje znaczenie bezpieczeństwa informacji, jako cennego dobra, którym dysponuje człowiek oraz strategicznego zasobu każdej organizacji. Wraz z zespołem przygotował ponad 230 organizacji do wypełniania wymogów ustawy o ochronie danych osobowych, pełni rolę administratora bezpieczeństwa informacji (w ramach outsourcingu) w kilkudziesięciu podmiotach.

Grzegorz Chęć

Link to Poland Sp. z o.o. / Wiceprezes zarządu

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek zarządzanie i marketing. Brał udział w programie Erasmus na Uniwersytecie im. Radbouda w Nijmegen w Holandii.
W ciągu 7 lat pracy w marketingu zdobył doświadczenie na różnych stanowiskach, począwszy od handlowca aż po managera działu sprzedaży w firmie inwestycyjnej. Obecne jego zainteresowania koncentrują się na zagadnieniach związanych z nowoczesnymi technikami sprzedaży, marketingiem i rozwojem biznesu.

Grzegorz jest Wiceprezesem Link to Poland – portalu informacyjnego prezentującego na arenie międzynarodowej osiągnięcia Polaków i polskich firm. W Link to Poland odpowiada za obszary sprzedaży i marketingu oraz za budowanie i utrzymywanie relacji z klientami.

Marek Nowak

Staples Solutions / Dyrektor Globalnego Centrum Kompetencji

Odpowiedzialny jest za rozwój Globalnego Centrum Kompetencji Staples Solutions, otwartego w Gdańsku w 2015 roku. Centrum zatrudnia obecnie 250 specjalistów z wielu obszarów: inżynierów IT & e-commerce, programistów, analityków, planistów, specjalistów ds. danych oraz wsparcia sprzedaży, księgowych jak również kierowników projektów.

Gdańskie centrum dostarcza strategiczne, analityczne i operacyjne wsparcie biurom Staples w całej Europie oraz wsparcie telekomunikacyjne w zakresie globalnym.

Marek ma bogate międzynarodowe doświadczenie zdobyte przy budowaniu i zarządzaniu zespołami na szczeblu regionalnym jak również globalnym. Równolegle do roli dyrektora Globalnego Centrum Kompetencji, zarządza obszarem Data Management w Staples Solutions.